Kędzierzyn-Koźle: Prezydenta Sabina Nowosielska dotrzymuje obietnic wyborczych. Wprowadza biznesowe rozwiązania w samorządzie Kędzierzyna-Koźla

Autor Obywatelski

„W związku z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej z 11.08.2017 roku uprzejmie informuję, że termin udostępnienia zgodnie z art. 13 ust. 2 ustawy o dostępie do inf. publicznej (tekst jednolity Dz.U. z 2016 r., poz. 1764) zostaje wydłużony do 2 miesięcy (do 11.10.2017 r.) ze względu na konieczność przygotowania danych w sposób oczekiwany przez wnioskodawcę.” – to fragment artykułu Witolda Florczaka z www.kknews.pl, który ośmielił się zapytać „najjaśniejszą panią prezydent” o jakieś tam służbowe karty płatnicze, a właściwie o skorzystanie z nich w pewnym lokalu w Gliwicach (Winebar Lofty -dop. aut.) 

To miejsce dla miłośników wina i dobrego jedzenia

„Część sklepowa i restauracyjna przenika się wzajemnie. Wykorzystując chwilę przerwy w oczekiwaniu na kolejne danie można pospacerować między paletami z winem. Personel zawsze służy pomocą w doborze i znalezieniu wina, którym jesteśmy

zainteresowani. Jeśli już o winach mowa, to w Wine Barze producenci i etykiety są starannie dobierani. Szczególny nacisk kładziony jest na jakość win w relacji do ceny. Znajdziemy tutaj również wielkie wina z całego świata, bardzo często nagradzane.” – tak zachwala swoją działalność właściciel lokalu na stronie internetowej.

 

Redaktor Florczak zapytał także o pobyt  w Krakowie dwóch osób w hotelu Holiday Garden Inn, gdzie zapłacono 2 x 467, 54 zł. Ten artykuł potwierdził słuszność naszych pytań, które zadaliśmy w odpowiednim trybie 2 lipca 2017 r. Tu malutkie sprostowanie. Chodzi raczej o hotel Hilton Garden Inn przy ulicy Marii Konopnickiej 33 w centrum Krakowa. A pytania brzmiały tak:

 

Działając na podstawie ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

 – Proszę o informację ile służbowych kart płatniczych funkcjonuje w urzędzie miasta Kędzierzyna-Koźla?

 – Kto nimi dysponuje? Proszę o podanie nazwisk osób funkcyjnych w urzędzie miasta Kędzierzyna-Koźla dysponujących służbowymi kartami płatniczymi.

 – Czy służbowe karty płatnicze funkcjonują także w dyspozycji prezesów spółek z udziałem gminy?

 – Proszę o podanie informacji czy służbowe karty płatnicze są w dyspozycji kierowników-dyrektorów MOSiR, MOK, MOPS.

 – W jaki sposób prowadzona jest kontrola prawidłowości korzystania z służbowych kart płatniczych?

Odpowiedź na powyższe pytania proszę przesłać na adres [email protected] Za odpowiedź z góry dziękuję.

Na razie zapanowała grobowa cisza w temacie służbowych kart płatniczych, funkcjonujących w kędzierzyńsko-kozielskim urzędzie miasta. W końcu pani prezydent „pochodząca z biznesu” zapowiedziała, że będzie wprowadzać biznesowe standardy

do samorządu Kędzierzyna-Koźla. Chyba jednak jej się coś pomyliło, bo budżet Kędzierzyna-Koźla nie jest jej prywatnym biznesem a ośmiorniczki i alkohol, powinien być kupowany za prywatne pieniądze rządzących Kędzierzynem-Koźlem. Bez względu na opcję polityczną. Dziwi nas też fakt, że nasi prezydenci spotykają się z „inwestorami” w knajpach poza miastem, a nie w urzędzie miasta Kędzierzyna-Koźla. Ale to przecież standardy biznesowe, wyznaczone już w Polsce przez polityków PO, choćby w restauracji „Sowa i Przyjaciele”. A przykład idzie z góry.

A jeżeli chodzi o noclegi w Krakowie to znam tańsze niż za 467, 54 zł/ za osobę. I wcale nie są one w standardzie schroniska młodzieżowego.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte