Święto Niepodległości: Polska bastionem Europy

Autor Obywatelski

Warszawa przmn_2k16_prev-724x1024ygotowuje się na 11 listopada. Będą trzy wielkie marsze. Na 11 listopada w Warszawie zarejestrowano na tę chwilę 15 zgromadzeń publicznych, odbędzie się także Bieg Niepodległości i uroczystości państwowe z udziałem prezydenta – poinformowała w poniedziałek szefowa stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor. Podkreśliła, że przedstawiciele wszystkich organizatorów zadeklarowali pokojowy przebieg marszów i demonstracji. Trasy dużych zgromadzeń nie krzyżują się, ani się ze sobą „nie stykają”.Warszawa przygotowuje się na 11 listopada. Będą trzy wielkie marsze. 11 listopada na ulicach i placach stolicy będzie tłoczno. Oby spokojnie. Najwięcej uczestników zgromadzą trzy marsze, które przejdą ulicami stolicy. Według deklaracji organizatorów – Komitetu Obrony Demokracji, w marszu „KOD Niepodległości” ma wziąć udział 100 tys osób. Uczestnicy przejdą z pl. Narutowicza na Pole Mokotowskie.

Środowiska narodowe organizują Marsz Niepodległości. Tegoroczny pod hasłem „Polska bastionem Europy” rozpocznie się o godz. 14. na rondzie Dmowskiego, następnie uczestnicy przejdą Al. Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego na błonia stadionu PGE Narodowy. Organizatorzy deklarują udział 50 tys. osób. Przy trasie marszu, przy pomniku gen. de Gaulle’a, nieformalna grupaplanuje zorganizowanie kontrpikiety.

Trzeci marsz 11 listopada organizują organizacje lewicowe i anarchistyczne, które zgłosiły na ten dzień także jeszcze jedno zgromadzenie publiczne, tym razem stacjonarne. Ponadto ulicami Warszawy przebiegną uczestnicy 27. Biegu Niepodległości. Rozpocznie się on o godz. 11.11. Odbędą się także uroczystości państwowe m.in. na pl. Piłsudskiego. Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji Mariusz Mrozek powiedział, że ponad 7 tys funkcjonariuszy ma zapewnić bezpieczeństwo 11 listopada.

Tego dnia trzeba przygotować się na poważne zmiany w ruchu drogowym i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

www.portalsamorzadowy.pl

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte