O co komisja zapyta Donalda Tuska?

Autor Obywatelski1

Będziemy pytać p00061lxeuq92ifjh-c122-f4remiera Donalda Tuska, od kiedy miał wiedzę, że istnieje coś takiego jak Amber Gold i kto tę firmę prowadzi – powiedziała w sobotę w Krakowie przewodnicząca sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS).

„To jest rzecz rzadko spotykana, żeby premier po pierwsze – tak przynajmniej twierdzi publicznie – nie miał wiedzy, że taka piramida finansowa rośnie, a po drugie, żeby jego syn rozpoczął pracę w tej piramidzie” – mówiła Wassermann.

Posłanka PiS była w sobotę jednym z gości podczas spotkania z okazji II Dnia Patrioty, zorganizowanego w Krakowie przez wydawnictwo Biały Kruk.
Jak przekonywała, o wejściu na rynek nowego przewoźnika lotniczego (OLT Express, powiązanego z Amber Gold – PAP) powinien wiedzieć szef służb specjalnych, minister infrastruktury, minister spraw wewnętrznych, premier. „Jeżeli nie wiedzieli, to jest pytanie, czy jakikolwiek urząd w tym kraju działał? Po co były służby? Po co był premier, jeżeli nie miał tej wiedzy?” – pytała na spotkaniu Małgorzata Wassermann. „Jeżeli ją miał, będziemy się zastanawiać, dlaczego dopuszczono do tego, że ta firma się tak rozrosła. Gdyby w którymkolwiek momencie którykolwiek urząd stanął jednak na jej drodze, to szkody byłby nieporównywalnie mniejsze” – wskazała.
Przesłuchanie świadków przed komisją śledczą ds. Amber Gold jest planowane 8 listopada. Termin, na który miałby być wezwany b. premier Donald Tusk, nie został jeszcze wyznaczony.

pap

  1. | ID: 39764cd1 | #1

    Co to teraz da? komisje śledcze, wzajemne oskarżanie się. Trzeba zrobić teraz wszystko aby podobne sytuacje nie miały miejsca.

Komentarze są zamknięte