Chcą wygaszenia mandatu Zbigniewa Ziobro

Autor Obywatelski

Posłowie PO oraz NoNdcktkqTURBXy81NTQ0MzEyYzc2ZjU4NTM1OWYwOWVmYTc3MDhkMGNkZi5qcGVnk5UDAMzDzQtAzQZUkwXNAxTNAbyVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xNDBiMWNmZTdmMGFjNTJlZGMwMTBkNzA5NzhlODRiZS5wbmcAwgAwoczesnej chcą wygaszenia mandatu poselskiego Zbigniewowi Ziobrze. Sam minister na antenie TVP Info nazwał ich zarzuty jako „całkowicie bezzasadne” oraz „całkowicie demagogiczne”.Jednocześnie zasugerował on, że ruch opozycji może mieć związek z działaniami podległej mu prokuratury w sprawie afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Ziobro zapewnił, że „śledztwa będą prowadzone dalej”.
– Zadam takie filozoficzne pytanie: dlaczego akurat teraz doszło do koalicji konkurujących ze sobą partii? Od czasu mojego powołania minęło wiele miesięcy – przypominał gość Danuty Holeckiej. Jak mówił dalej, w „państwie teoretycznym”, jakie istniało za czasów poprzednich władz, „mafijne układy”, które były zaangażowane w przejmowanie kamienic, mogły się czuć zupełnie bezkarne. – Teraz już tak nie może być. To daje wiele do myślenia – mówił Ziobro.

– Zarzuty te wskazują na zaniepokojenie tym, że bierzemy się za wyjaśnianie ważnych spraw. Mogę zapewnić wszystkich, nie cofniemy się, śledztwa będą prowadzone dalej – zapewnił minister sprawiedliwości i prokurator generalny na antenie TVP Info.

Posłowie PO i Nowoczesnej złożyli do marszałka Sejmu wniosek o wygaszenie mandatu szefa ministerstwa sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry z uwagi na fakt, że zgodnie z konstytucją, nie można łączyć funkcji posła i prokuratora.

– W oparciu o art. 103 konstytucji, który mówi o tym, że nie należy, nie można łączyć mandatu posła z pełnieniem funkcji prokuratora, zdecydowaliśmy się złożyć wniosek do marszałka Sejmu o wygaszenie mandatu poselskiego prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry” – poinformowała na konferencji prasowej rzeczniczka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

za TVP Info

Komentarze są zamknięte