„Departament Podatku” – wszczęto postępowanie. To fałszywka!

Autor Obywatelski

Otrzymaliśmy 81-14647_mo1-210wezwanie. Telefoniczne. Do stawienia się w komisariacie Policji w Koźlu, gdzie mieści się Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą kędzierzyńsko-kozielskiej Policji. Wezwanie dotyczyło naszego artykułu opublikowanego 23 czerwca br., w którym ujawniliśmy „dziwną” korespondencję e-mailową, w której informowano mnie o zadłużeniu w DEPARTAMENCIE PODATKU. 

 – Na pewno nie należy otwierać załączników. Po przeczytaniu treści maila najlepiej całość usunąć. Powiadomienia o wszelkich zadłużeniach jest prowokacją do otwarcia załącznika, w którym bardzo często znajdują się wirusy infekujące sprzęt komputerowy – powiedział sierżant sztabowy Wojciech Wyszyński z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Zapytałem pana policjanta co dalej będzie z tą sprawą, bo mamy sporo informacji od czytelników, że także otrzymali podobne, budzące niepokój maile. – Informatyk spróbuje otworzyć tego maila, podejmiemy także czynności operacyjno-dochodzeniowe – poinformował nas sierżant sztabowy Wojciech Wyszyński. Jakie? Tego nie powiedział.

Tymczasem Ministerstwo Finansów ostrzega przed mailami informującymi o „zadłużeniu w Departamencie Podatku”, podpisanymi imieniem i nazwiskiem Dyrektora Departamentu Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier w Ministerstwie Finansów. Jak się okazuje, rzeczywiście Justyna Przekopiak to prawdziwa osoba i faktycznie pracuje w Ministerstwie Finansów, jest dyrektorem departamentu podatków lokalnych. To dodatkowo sprawia wrażenie, że mejla należy potraktować uważnie. Jest on jednak fałszywką.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte