10 listopada 2013 miało miejsce jedno z najważniejszych dla Partii Libertariańskiej wydarzeń: Zjazd Założycielski. Wydarzenie to jest pierwszym etapem formalnej rejestracji, która umożliwi członkom partii formalną obecność na polskiej scenie politycznej. Czytaj więcej…
Historia Myśli Ekonomicznej – ekonomia narodowa
Łatwo zachłysnąć się Bastiatem, Misesem, Hayekiem co sam po części przechodziłem, lecz trzeba mieć świadomość, że ich wywody myślowe są często uproszczone i nie przewidują wszystkich okoliczności społeczno-gospodarczych. Myślę, że podstawą formowania wniosków na temat gospodarki jest dobra znajomość Czytaj więcej…
Zmarnowali 95 mld euro, przygotowują się do zmarnowania 100 mld
21. Na sobotniej Konwencji Platformy premier Tusk w ramach już 4 expose podczas swoich 6-letnich rządów, obiecywał Polakom drugi skok cywilizacyjny w oparciu o 100 mld euro, uzyskanych w ramach unijnego budżetu na lata 2014-2020. Czytaj więcej…
To koniec mikropożyczek?
Odgórne wyznaczenie limitu kosztów mikropożyczek może spowodować, że znikną one z rynku – uważa Marcin Nowacki ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. To z kolei może prowadzić do tego, że kredytobiorcy będą musieli pożyczać większe kwoty i w ten sposób będą łatwiej wpadali w spiralę zadłużenia. Czytaj więcej…
Piotr Wach kolejnym wrogiem Jarmuziewicza?
1Wypowiedź senatora PO Piotra Wacha w weekendowym programie Radia Opole została całkowicie pominięta. Czy słusznie? Czytaj więcej…
Dzień św. Katarzyny, patronki kolejarzy
25 listopada obchodzimy dzień św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kolejarzy, tramwajarzy i pracowników komunikacji miejskiej.
Według legendy św. Katarzyna urodziła się ok. 282 w Aleksandrii w Egipcie jako córka króla Kustosa. Była bogatą i wykształconą chrześcijanką z Aleksandrii, która przyjęła śluby czystości. P Czytaj więcej…
Zulu Gula w europarlamencie
175-letni Tadeusz Ross w latach 2007-11 był warszawskim posłem PO. Do Sejmu dostał się z Rady Warszawy – rok wcześniej zdobył mandat radnego. Ani w Radzie Warszawy, ani w Sejmie nie zapisał się w pamięci szczególnymi osiągnięciami. Czytaj więcej…
Przegląd tygodników: infoafera, a SLD z 20%
4DO RZECZY
– SONDAŻ EUROPEJSKI DO RZECZY: PIS 23, PO 21, SLD 20
– CBA Z FBI O INFOAFERZE- jak pisze Piotr Gociek: „Choć w doniesieniach o infoaferze roi się od groźnie brzmiących skrótów, technicznych terminów i skomplikowanych nazw Czytaj więcej…
Rosja wystawiła rachunek za 11 listoapada
3Rosjanie wycenili na 11 tys. dolarów szkody jakich doznała ich ambasada w Warszawie w dniu 11 listopada. Do rachunku dopisano też budkę policyjną, która należy do… polskiej policji. Czytaj więcej…
Polecamy spotkanie z Jackiem Wegnerem w Opolu oraz lekturę felietonu: Uwięzieni w państwie
Ile już razy przekonywaliśmy, że rządy naszego państwa powstają wskutek niezrozumiałych dla większości społeczeństwa rozgrywek personalnych, że władza państwowa nie baczy na dobro obywateli, którymi manipuluje dzięki uprawianiu w mediach cynicznej, acz niestety skutecznej, propagandy. Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija 61. rocznica powstania Beskidzkiej Grupy GOPR
1W 1952 r. w listopadzie odbył się kurs ratownictwa, po którym 25 listopada 1952 r. powołano do życia Beskidzkie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przekształcone później w dzisiejszą Grupę Beskidzką. W sezonie zimowym grupa utrzymuje 47 stacji ratunkowych, z czego 5 jest czynnych cały rok i przez całą dobę Czytaj więcej…
13 grudnia upamiętnimy ofiary stanu wojennego
W imieniu Okręgu Opolskiego Młodzieży Wszechpolskiej, chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w antykomunistycznym wydarzeniu 13 grudnia br. Czytaj więcej…