Ujawniamy! Opolszczyzna ma nowego posła z Kietrza [otwarte spotkanie]

Niezależna Gazeta Obywatelska7

Mariusz Orion-Jędrysek poseł z KietrzaJak się okazuje profesor Mariusz Orion Jędrysek z Prawa i Sprawiedliwości, jest Honorowym Obywatelem Kietrza oraz absolwentem tamtejszego Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida. Jak wczytamy się w życiorys to okazuje się że były wiceminister ochrony środowiska urodził się 51 lat temu w Głubczycach. Po skończonym liceum wyjechał studiować do Wrocławia, z którym to miastem się związał naukowo i zawodowo. W 1985 ukończył studia geologiczne na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego. Równolegle w latach 1983–1984 studiował fizykę, a w latach 1984–1986 mineralogię-petrologię. W 1989 uzyskał na Uniwersytecie Wrocławskim stopień doktora nauk przyrodniczych, a w 1998 na tej samej uczelni habilitował. W 2004 otrzymał tytuł naukowy profesora nauk o Ziemi. W wyborach parlamentarnych w 2011 został liczbą 22 381 głosów wybrany do Sejmu jako bezpartyjny kandydat z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wrocławskim. Kto wie może w najbliższych wyborach będzie liderem listy PiS z Opolszczyzny. Wcale niewykluczone, gdyż liderami list PiS na Opolszczyźnie, zwykle są osoby tu nie mieszkające i mające tytuł profesorski. Ostatnio liderem listy był prof. Jerzy Żyżyński. Teraz może będzie prof. Mariusz Orion Jędrysek, który do 2006 r. jest honorowym obywatelem miasta w których PiS osiąga bardzo dobre wyniki. Zresztą będzie można go o to zapytać i poznać bliżej na spotkaniu w Kietrzu, które będzie poświęcone polityce energetycznej Polski.

Dołącz do wydarzenia na www.facebook.com

Spotkanie z Posłem Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się w dniu 14.11.2013r. (czwartek) o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Kietrzu.

Oprac. TK

 1. Irena
  | ID: 956b802b | #1

  Miły i mądry Gość. Głubczyce winne być dumne,że tu się urodził.Szkoda,ze nie jest ministrem.

 2. AntyPlatformowiec
  | ID: 55bbbb38 | #2

  Jestem jak najbardziej za jego kandydaturą. Pod warunkiem, że z listy całkowicie usunięci będą: pan Kłosowski oraz jego biurowy przyboczny pan Szymański.

 3. Irena
  | ID: 1db55153 | #3

  @ AntyPlatformowiec. Zgadzam się z Tobą w 100 %. Pan Kłosowski się nie sprawdził.Jego ucieczki z głosowań w Sejmie sa tego przykładem……Chłop bez honoru,bez jakiejkolwiek odpowiedzialnosci za kraj, w którym wybrany został na posła do parlamentu .Tylko …posłuje…posłuje…Osłuje. Osioł by się lepiej zachował.Przykre ale prawdziwel.

 4. Zdziwiony
  | ID: bfdf327b | #4

  Dlaczego kandydowanie osób, które nie są związane z regionem (poza mglistą przeszłością) jest dla Was takie oczywiste? Dlaczego kolejny raz mamy oddawać głosy na kogoś, kto nie ma żadnego interesu w reprezentowaniu Opolszczyzny a chce tylko na pewniaka wejść do Sejmu? Ktoś mi to wytłumaczy po chłopsku???

 5. Irena
  | ID: 1db55153 | #5

  @Zdziwiony. Według mnie,to nalezy wybierać osoby związane z regionem.Ale nasza ordynacja wyborcza jest zła,Pozwala liderom poszczególnych partii typowanie swoich kandydatów. / metoda leninowska/ I dlatego nalezy dokonać zmian i wprowadzić JOW -Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Sam tez możesz wówczas startować w wyborach i będziesz miał wpływ na wybór kandydata. Wiec w Twoich rękach, w Twoim pozytywnym myśleniu, w Twoim poznaniu mechanizmów wybierania polityków.leży klucz chłopski ,do dostatniej Polski.
  Zainteresuj sie JOW,wpłac drobna kwote na prowadzenie tej kompanii,bo bez forsy nie sposób działac, zaufaj panu Kukizowi w zmielonych, panu Sanockiemu,czytaj i bądż czynny.Wówczas pójdzie ku lepszemu.

 6. grzech
  | ID: 01643713 | #6

  niestety należy do PiS-u, a więc jak i PO członka okrągłego stołu. Nic się nie zmieni. Ponadto studiował na Uniwersytecie Wrocławskim, którego nie chce opuścić stara kadra jeszcze z poprzedniego ustroju, która go habilitowała.
  Nic się nie zmieni.

 7. grzech
  | ID: 01643713 | #7

  i jeszcze w jakim towarzystwie się obraca na miejscu?
  Nic to Kietrzowi nie da. Weluru nie przywróci. Pracy jak nie było tak nie będzie. A to jest podstawowy argument za głosowaniem na niego a nie jakieś dyrdymały.

Komentarze są zamknięte