Łukasz Żygadło gościem „Drugiej Kawy”

Redaktor Obywatelski7

ŻygadłoŁukasz Żygadło, dziennikarz Niezależnej Gazety Obywatelskiej w Opolu oraz portalu wPolityce.pl był gościem Macieja Nowaka w programie „Druga Kawa” emitowanym na portalu 24.opole.pl. W rozmowie padły pytania o wybory w Niemczech oraz niezależnych ekspertów zespołu parlamentarnego posła Antoniego Macierewicza. Polecamy! 

 

 

Polecamy również sierpniowy odcinek z udziałem naszego dziennikarza, który można zobaczyć TU

ngo

 1. Irena
  | ID: dcd16168 | #1

  Bardzo mi sie podobało.A komentarz wpisałam pod „związkowcami”

 2. z Niemodlina
  | ID: 88de512e | #2

  Spodziewałem się lepszych odpowiedzi na temat związany z zamachem w Smoleńsku. Mówienie o panu Macierewiczu,że jest „politykiem oderwanym od rzeczywistości” albo że „buduje napięcie i punkty” a wszystko to sprowadza się jedynie do zbijania kapitału politycznego to gruba przesada,żeby nie powiedzieć głupota, to bezpodstawne zarzuty, to przyklaskiwanie gw i tvn w głoszeniu kłamstw i oszczerstw rzucanych bezlitośnie od wielu lat pod adresem pana Macierewicza. Ten człowiek jest znienawidzony przez POstkomunistyczny establishment i POstkomunistyczne koncerny medialne już od początku lat 90tych kiedy to próbował dokonać lustracji, kilkanaście lat później ponownie znalazł się na celowniku kiedy to przeprowadził likwidacje komunistycznej bezpieki z WSI. Teraz atakowany jest za próby ustalenia tego co wydarzyło się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010.
  Gdyby instytucje państwa polskiego pod rządami PO-PSL i Donalda T. rzetelnie,uczciwie i profesjonalnie zajęły się wyjaśnieniem tej tragedii to żaden zespół parlamentarny na czele, którego stoi pan Macierewicz nie musiałby powstać.

  Pan Macierewicz i jego zespół specjalistów wykonali tytaniczną pracę, z benedyktyńską cierpliwością znoszą kolejne prowokacje, manipulacje i ataki prorządowych funkcjonariuszy dziennikarstwa. To ustalenia ekspertów pana Macierewicza, specjalistów z wielką wiedzą, autorytetem i niekwestionowanym dorobkiem naukowym rzuciły całkowicie nowe światło na wydarzenia z 10kwietnia, to dzięki ich bezinteresownemu zaangażowaniu poznaliśmy ogromną skale matactw,kłamstw i kompromitacji autorstwa rządowej komisji Millera i twórców rosyjskiego raportu MAK i dziś oba te raporty można wyrzucić do kosza.

  Pan Maciej Nowak niech nie wprowadza widzów w błąd i nie powtarza oszczerstw i manipulacji gw i tvn. To nie jest tak,że panu Macierewiczowi przyśniły się dwa wybuchy, bądź słyszał o 3 rannych osobach i teraz o tym opowiada. Są liczni świadkowie m.in. oficer BOR będący na wtedy na lotnisku, konsul RP Jarosław Drozd, agent PRL Tomasz Turowski (współorganizujący wizytę z 10kwietnia ) i jeszcze kilka innych osób, które zeznały o rannych osobach zabranych do szpitala!!! i to właśnie na tej podstawie pan Macierewicz mówił o 3 rannych osobach!! To,że miały miejsce przynajmniej dwa wybuchy ustalili panowie inż. Szuladziński i prof. Nowaczyk, a nie pan Macierewicz.

  Uważam,że ta rozmowa to totalna kompromitacja, te naśmiewanie się z pana Macierewicza, podczas kiedy druga strona ( Lasek,Miller,Kopacz,Sikorski,Tusk,Arabski etc.) w ogóle nie są ruszani i nie wypomina im się ich skandalicznych działań i decyzji podejmowanych jeszcze przed 10kwietnia a także po 10kwietnia to wszystko sprawia, że wysłuchałem tej rozmowy z wielkim zażenowaniem i poraziła mnie „wesołość” i kpiny towarzyszące tej rozmowie, jakoby rozmowa dotyczyła włamania do garażu, a nie niewyjaśnionej dotąd największej tragedii narodowej w powojennej Polsce, która nie wydarzyła się ( i pewnie nie wydarzy ) się w jakimkolwiek innym kraju na świecie.

 3. Irena
  | ID: 76574be2 | #3

  @z Niemodlina. Witaj. W tak krótkiej wymianie zdań, a wielu tematach biezacych,
  dobrze byłoby ograniczyć tematy.
  Bo faktycznie,masz racje,ze pan Nowak rzucał jak na taśmę
  pytania ,troche ironizując, co nie powinno mieć miejsca. Zatem odpowiedzi były skrótowe.
  Pozdrawiam.

 4. Eleonora
  | ID: 70e385a0 | #4

  Zamiast obrażać się na Merkel, lepiej przegnać magdalenkowe towarzystwo.
  Pan Macierewicz jest bardzo potrzebnym politykiem!
  Z ostatnich dni:
  Związkowcy zjednoczyli się i hurtem zjechali do Warszawy
  I co?
  Wywołało to jakąś dyskusję?
  Dlaczego Polakom jest źle?
  Żywym Polakom, chce się dodać….
  Nie!
  Za to pan Macierewicz jak z kapelusza wyciągnął nowe fakty smoleńskie.
  I już- rejwach po mediach:))
  Chociaz raz muszę zgodzić się z niektórymi tezami pana redaktora….

  Cos pan mówił o ruskim gazie?
  Polecam:

  Oficjalne otwarcie Gazociągu Północnego nie wywołało w Polsce dyskusji. Zajęta losami Zbigniewa Ziobry i Grzegorza Schetyny elita polityczna nie zauważyła, że właśnie nastąpiło przypieczętowanie jednej z największych porażek naszej dyplomacji
  Nie tylko obniżył się poziom bezpieczeństwa energetycznego, ale Polska straciła też możliwość kreowania polityki w regionie. Teraz musimy się przyznać, że nie byliśmy w stanie zadbać o swoje interesy i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/366347,rosyjsko-niemiecki-gazociag-na-dnie-baltyku-pokazal-slabosc-polski.html

  Tak jak pisałam wyżej:
  Nie obrażać się na Merkel, tylko dorobic się polityków z prawdziwego zdarzenia.
  ( nawet mogą przechadzać się w szlafrokach- byleby mądrzejsi)

 5. z Niemodlina
  | ID: 88de512e | #5

  @Eleonora

  Wydaje mi się i chyba sie nie mylę, że to nie przypadek lecz sprytnie zaplanowane działania reżimowej gazety wyborczej. Dlaczego akurat szkalujący ekspertów pana Macierewicza paszkwil w GW ukazał się dosłownie dzień po zakończeniu największych po 1989r protestów w Warszawie i staje się tematem nr.1 a nie zakończone właśnie protesty?? Funkcjonariusze dziennikarstwa z GW osiągnęli swój cel, dzisiejsza rozmowa z panem Łukaszem jest tego dowodem, nie ma ani słowa o protestach w Warszawie, jest za to dużo śmiechu z pana Macierewicza, który dał się nabrać na bajki opowiadane przez amatorów, niepoważnych jakiś tam profesorów bawiących się w sklejanie modeli itd.

  Sprawa gazu wpisuje się idealnie w politykę przestępców z PO, mimo ogromnych złóż gazu łupkowego będziemy nadal kupować od Rosjan gaz po najwyższych cenach w Europie,a nasz gaz łupkowy wydobywać będą ( i oczywiście czerpać z tego profity firmy zewnętrzne, takie jak rosyjski rosnieft, którego szef Igor Sieczkin dogaduje się z amerykańskim exxonmobilem ) i znając realia wszyscy będą na tym czerpać zyski, tylko nie Polacy.W czasie kiedy na całym świecie po rewolucji łupkowej ceny gazu systematycznie spadają już od kilku lat, nas w październiku czeka kolejna POdwyżka cen gazu, tym razem o 5%.

 6. | ID: 6a4a3d87 | #6

  @z Niemodlina
  Ja chyba inny film oglądam… :) Proszę Pana przecież mówią wyraźnie, że artykuł pani „redaktor” Kublik to czysta kpina. Że Macierewicz jest konkretny, że doskonale wie co mówi. Czy kłamstwem jest, że potrafi idealnie budować napięcie? Nie jest kłamstwem. Czy kłamstwem jest, że każda ze stron musi budować napięcie, aby wygrać wojnę? Też nie jest kłamstwem. Mówię też, że dla Macierewicz to ważna sprawa, jak również dla poniżanych rodzin smoleńskich. Wyraźnie reaguje na „religię smoleńską”.
  Spokojnie, wiem co robię i mówię.Czasem należy dopasować ostrości wypowiedzi do odbiorców. Proszę o tym pamiętać.
  Pozdrawiam ŁZ
  Ps – poleca dołączyć do długiej listy poparcia dla ekspertów na której również widnieje moje nazwisko.
  http://wpolityce.pl/artykuly/63006-otwarty-list-solidarnosci-z-naukowcami-badajacymi-katastrofe-smolenska-w-obronie-ludzi-szykanowanych-jak-za-prl-i-ty-mozesz-zlozyc-swoj-podpis

 7. z Niemodlina
  | ID: 88de512e | #7

  @Redaktor Obywatelski

  Żeby nie było niedomówień, nie spodobały mi się słowa które padły podczas tej rozmowy, a które zacytowałem w mojej pierwszej wypowiedzi, jednak najbardziej zbulwersowało mnie zachowanie i słowa Pana Macieja Nowaka, ten ironiczny uśmiech i ironiczne teksty o „religii smoleńskiej” czy „dziejach osób które przeżyły WEDŁUG pana Macierewicza”, to jawna kpina i szyderstwa znane nam z wystąpień funkcjonariuszy dziennikarstwa z gazety wyborczej czy tvn. Pana jako dziennikarza szanuję i chętnie czytam choćby w Gazecie Warszawskiej, tutaj zabrakło mi niestety zdecydowanej kontry z Pana strony. Dlaczego o tym wszystkim piszę, chodzi o to, aby osoby przeglądające 24opole i nie tylko, które zdecydują się obejrzeć dzisiejszą rozmowę otrzymały zdecydowanie inny obraz związany z wyjaśnieniem przyczyn tragedii z 10kwietnia, niż ten który znają z tvn,gw czy onetu. Wyjaśnienie tej straszliwej tragedii to być albo nie być Państwa Polskiego,bo od ponad 3lat żyjemy w jakiejś podróbie państwa, w którym próby wyjaśnienia nieznanych dotąd okoliczności śmierci elity narodowej sprowadzone zostały do granic absurdów, ma miejsce niesamowita manipulacja, kłamstwa i seria zaplanowanych działań zmierzających do uniemożliwienia ustalenia prawdy. Przecież już nawet nie trzeba mieć w ręku żadnych dowodów, żadnych śladów materiałów wybuchowych etc. aby powiedzieć otwarcie, że doszło do zamachu, wystarczy tylko od 3lat stać z boku i przyglądać się jak prowadzone jest „śledztwo”, jak zacierane były i nadal są ślady, jakiego smsa otrzymali 10kwietnia politycy PO,dwukrotnie odrzucenie pomocy NATO, ile osób zginęło po 10kwietnia, działania związane z przygotowaniem wizyty (tajemnicze spotkania Arabskiego i rozmowy bez świadków z Rosjanami w moskiewskich pubach ) itd. itp. można tak długo wymieniać.

Komentarze są zamknięte