Pamiętajmy o 1 września roku pamiętnego

Autor Obywatelski3

1_wrzesniaZbliża się 74. rocznica wybuch II Wojny Światowej. 1 września 1939 roku Niemcy napadły na Polskę. 17 września Rosja zaatakowała od wschodu. Polska nie była wstanie odeprzeć dwóch agresorów, jednak, mimo kapitulacji, duch walki w Narodzie nie zginął. Na terenie okupowanego kraju działały wojskowe i cywilne struktury państwa podziemnego, a Polscy żołnierze walczyli na wszystkich frontach II Wojny Światowej, uczestnicząc w najcięższych bitwach.

1 września br. chcemy przypomnieć najważniejsze wydarzenia z okresu II Wojny Światowej. Tego dnia zapraszamy o godz. 20.00 na Pl. Wolności w Opolu. Podczas widowiska plenerowego wyświetlone zostaną fragmenty filmów i nagrań archiwalnych m.in.: komunikaty radiowe o sytuacji na froncie, ostatni rozkaz gen. Franciszka Kleeberga, wypowiedzi gen. Władysława Andersa. Wspólnie uczcijmy pamięć polskich żołnierzy, którzy walczyli o wolność wszystkich narodów, ale umierali tylko dla Polski.

1 września br., godz. 20.00, Pl. Wolności w Opolu

KP

 1. Irena
  | ID: 4872c5a1 | #1

  1 września to naprawdę bolesna data dla narodu polskiego.Ale pamiętamy Tych,którzy swoje piękne zycie poświęcili za Wolność.i Niepodległość. Zapalimy znicze,Pomodlimy się. A organizatorom wszelkich uroczystości -dziękuje.

 2. grzech
  | ID: a799044a | #2

  pamiętajmy też to, że jak liczyć to tylko na siebie. Tylko niepodległość i niezależność. I koniec mrzonek o pomocy Zachodu. będzie wojna w Anglii – nie pomagać, będzie we Francji – nie pomagać oraz Stanów – nie pomagać. Patrzcie jak z nas zrobiono okupantów i mięso armatnie w ostatnich latach. Oraz jakie mamy skutki w kraju wskutek ich zdrady.

  Nieważne że nie ma Polski ale jest napis na mapie. w świat idzie, że jesteśmy okupantami i psami Ameryki. Bo skąd tacy Arabowie mają wiedzieć, że my jesteśmy na łańcuchu?

  Pora ten łańcuch zerwać.

 3. Irena
  | ID: 4872c5a1 | #3

  @grzech Mądrze napisałeś. .Umiesz liczyć,licz na siebie. – stare powiedzenie
  cyt.”Pora ten łańcuch zerwać” – Potrafimy. Jesteśmy silni.

Komentarze są zamknięte