Rosjanie oskarżeni o kradzież kart Andrzeja Przewoźnika przepraszają

Redaktor Obywatelski1

Andrzej_Przewoznik wiki Mariusz KubikPrzepraszamy za to, co się stało. Niestety nie możemy tego zmienić – mówi w rozmowie z TVP Siergiej Syrow, jeden z żołnierzy oskarżonych o kradzież kart bankowych Andrzeja Przewoźnika, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

– To, co zrobiliśmy, to nie było ludzkie. Byliśmy młodzi i głupi, teraz wszystko zrozumieliśmy. Żałujemy – dodał Syrow w imieniu wszystkich oskarżonych.

Przed Garnizonowym Sądem Wojskowym w Smoleńsku rozpoczął się proces czterech rosyjskich żołnierzy, oskarżonych o kradzież pieniędzy z kart bankowych sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa (ROPWiM) Andrzeja Przewoźnika. 


Na ławie oskarżonych zasiedli czterej żołnierze służby zasadniczej z jednostki wojskowej nr 06755 na lotnisku Siewiernyj: Siergiej Syrow, Artur Pankratow, Jurij Sankow i Igor Pustowar. Byli oni wśród żołnierzy skierowanych do ochrony miejsca wypadku.

Z trzema z nich rozmawiała reporterka Telewizji Polskiej, Arleta Bojke. Mężczyźni przyznali, że kradnąc karty nie myśleli o konsekwencjach. – To wszystko zdarzyło się spontanicznie. O niczym nie myśleliśmy. Wzięliśmy portfel i poszliśmy. Nie myśleliśmy, co nam za to może grozić – powiedział Syrow. – Po prostu ulegliśmy pokusie – dodał Artur Pankratow.

Mężczyźni zapewnili też, że oddadzą pieniądze, które zrabowali z kart oraz zamierzają wypłacić zasądzone 10 tys. zł za poniesione straty moralne.

TVP, lz

[fot: CCWikimedia/Mariusz Kubik]

  1. Irena
    | ID: 93d64190 | #1

    Rosjanie przeprosili.??? Nie wierze,wzorując się na apostole Tomaszu.

Komentarze są zamknięte