Czego Jaki nie wiedział, to Kępiński powiedział!

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Jaki Patryk wp15 sierpnia obchodziliśmy dwa święta: Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej). Z tego tytułu kurierzy Wirtualnej Polski postanowili sprawdzić posłów w dniu święta, czy wiedzą, dlaczego nie muszą pracować. Co zaskakuje i wręcz bawi, są tacy, którzy nie wiedzą, ale do kościoła pójdą, zwłaszcza, że wpisane mają to prawie że w program partyjny. Pytanych na Wiejskiej na tą okoliczność było min. dwóch posłów: Patryk Jaki z Solidarnej Polski i Adam Kępiński z SLD. O dziwo ten drugi coś tam powiedział, coś mu świtało na pewno bardziej niż politykowi prawicy, który miał duży problem z pamięcią. Zresztą kamera wszystko zarejestrowała tutaj. Ale jak na razie nikt nie pobije rzecznika SLD, który przeniósł Powstanie Warszawskie do lat 80-tych ubiegłego wieku.

tk

 1. Irena
  | ID: e2e0b355 | #1

  Ja nie widzę przeciwwskazań, aby świętować wspólnie narodowe i kościelne świeto jakim jest 15 sierpnia.Toż Polska w 98% jest katolicka. A ze posłowie polscy nie wiedzą ? To muszą sie wrócić do gimnazjum i wiedze poszerzyć.Jakże słuszne było głodowanie w kilku miastach Polski w sprawie wycofania lekcji historii z programu szkolnego. Szkoda że nie przyniosło zamierzonych efektów. Co widzimy.

 2. z Niemodlina
  | ID: 3e0f6009 | #2

  WSTYD!! ale dziwić się i nie dziwić, wystarczy zapoznać się z programem nauczania historii sprzed 10-20lat aby sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak jest, a będzie jeszcze gorzej, bo przestępcy i antyPOlska szajka z PO niczym zaborcy systematycznie likwidują nauczanie historii w polskich szkołach, zapytajcie się dziś osoby do lat 18-tu co wiedzą o tym dniu, jestem przekonany,że ok. 90% pytanych nie będzie miała w ogóle pojęcia na ten temat.

 3. Anonim
  | ID: 3c32a0b7 | #3

  Nie, no dobrze powiedział. Przede wszystkim jest to Święto Wojska Polskiego i tak to się powinno kojarzyć. A to jakieś religijne? Jak ktoś ma taką potrzebę to niech sobie czci.

 4. Irena
  | ID: 055afaea | #4

  @Anonim. Zasmuciłeś mnie,że tak trochę drwiąco podchodzisz do święta religijnego.
  Swięto Matki Boskiej Zielnej, jest ważne.
  Zobacz, to co nam Bóg dał w postaci plonów z warzyw,kwiatów, ziela wszelkiego leczącego człowieka – skuteczniej, lepiej niż różniste medykamenty .. to jest to, nad czym trzeba sie pochylić ,a nie wyśmiewać. Trudno mi to zrozumieć, gdyż w roku 1980 byłam we Francji i tutaj dzień 15 sierpnia było swietem. Wielkie sieci handlowe były zamkniete, w kościółku, na mszy świętej o godzinie 5-tej rano było, 80 osób/policzyłam/, ale na piknikach całe rodziny z dziecmi i niepełnosprawnymi członkami rodzin. Francuzi cenią sobie zycie rodzinne..Wiec dobrze byłoby w niektórych sprawach brać przykład z zachodu.Pozdrawiam

Komentarze są zamknięte