Olszewski: Red. Mazurkiewicz pozostaje wierna insynuacyjnej manierze pisania

Niezależna Gazeta Obywatelska8

Jedynka NTO z tekstem o KostusiuWbrew temu, co napisała red. Mirella Mazurkiewicz na portalu Nowej Trybuny Opolskiej [wcześniej autorka tekstu o wicemarszałku Kostusiu], wtorkowa konferencja prasowa nie miała charakteru „specjalnej”, czyli poświęconej faktowi wystąpienia sekretarza zarządu regionu Platformy Obywatelskiej ze związku zawodowego NSZZ Solidarność. Ów polityczny drobiazg nie wymagał asysty wicemarszałkini województwa, posła i zastępcy prezydenta Opola.

Red. Mazurkiewicz wyeksponowała wątek demonstracyjnej rezygnacji Edwarda Gondeckiego pomijając główne tematy konferencji – sprawę obwodnicy nyskiej, zgłoszonego przez radnych opozycji żądania dymisji marszałka województwa, kwestię zadłużenia budżetowego i szeregu innych.

Pozostając wierna swej insynuacyjnej manierze pisania, redaktorka nto usiłuje sprawić wrażenie, że między PO a Solidarnością narasta konflikt, gdy naprawdę rzecz polega na braku zgody Platformy na chamstwo i brutalizację języka debaty publicznej, w czym ostatnio celuje szef związku.

Zdecydowany sprzeciw wobec takich praktyk wyraziła podczas poniedziałkowego spotkania rada regionalna opolskiej PO. Cytowana przez red. Mazurkiewicz przewodnicząca opolskiej Solidarności Cecylia Gonet radzi Edwardowi Gondeckiemu by, jeśli rzeczywiście ma jakąś historyczną legitymację do uważania się za członka Solidarności, powiesił ją sobie nad łóżkiem. Odwaga staniała od czasu, gdy w realnym socjalizmie ktoś zakładał związek i gdy wiązało się to z realnym ryzykiem do dziś, gdy można być legalnym, dobrze opłacanym funkcjonariuszem związku zajmującym się ośmieszaniem, bredniami na łamach usłużnej gazety.

Autor: Mirosław Olszewski, były redaktor NTO

Źródło: Facebook.com

 1. Irena
  | ID: ac66fadc | #1

  Nie rozumie tresci. Kto ? ,kogo??

 2. Anonim
  | ID: 4ab56473 | #2

  Panie były redaktorze NTO. Wszystkim wiadomo, że Gondecki zamanifestował wierność PO i Tuskowi. Ciekawe dlaczego nie protestował pan przeciwko chamstwu, jakim wykazywali się działacze najwyższego szczebla PO wobec braci premiera i prezydenta (śp) Kaczyńskich? Dlaczego kłamie pan i wprowadza czytelników w błąd, twierdząc zatem, że obecnie nie ma konfliktu między „Solidarnością” a PO, która nagle jakoby protestuje przeciwko rzekomej brutalizacji, stosując od lat najbardziej ohydne, obrzydliwe i aroganckie epitety pod adresem swoich przeciwników (by wspomnieć tylko po pośle (?) Niesiołowskim). Nie o brutalizację, a o rzeczywistą utratę zaufania społecznego panie były redaktorze tu chodzi. Najgorsze jednak jest to, ze stosuje pan stalinowskie rodem sposoby dyskredytowania osób mających odmienne od pana zdanie (długa praktyka w NTO). Sugeruje pan bowiem niedwuznacznie, ze odwaga przewodniczącej C.Gonet jest bezwartościowa, która to uwaga ma się, nawiasem mówiąc, jak pięść do nosa do meritum sprawy. Nie raczy pan natomiast zasięgnąć informacji, czy aktualna demonstracja wierności partyjnej Gondeckiego ma w kontekście pana sugestii jakąkolwiek wartość. Osobiście nie przypominam sobie, by w „czasie próby” nazwisko pana Gondeckiego zaistniało. Zaistnialo, owszem, w sposób znaczący po okrągłym stole. Sądzę więc, zgodnie z opinią pani Gonet, że legitymację swoją może pan Gondecki powiesić sobie nawet w bardziej intymnym miejscu.

 3. Mirosław Olszewski
  | ID: 28524490 | #3

  Nie sądzę, by Tusk z jakąś szczególną niecierpliwością oczekiwał na Gondeckiego akt świadczący o wierności. Zakładam nawet, że w ogóle go przeoczył 
  Konferencja o której mowa w ogóle nie była ani specjalna, ani poświęcona temu drobiazgowi. Taki jednak wymiar nadała jej nto, stąd moja reakcja.
  W kwestii „metod stalinowskich”, to mam wrażenie, że nie do końca rozumie Pan sens pojęć przez siebie używanych. Zaryzykuję tezę, że za staliznizmu nie rozmawialibyśmy, tak jak tu i teraz, na dowolne tematy :-) Proszę mi więc nie mawiać totalitarnych ciągot. Zwłaszcza, gdy Pan ukrywa się jako Anonim, a ja piszę pod swoim nazwiskiem.
  Wracając do Gondeckiego. On po prostu zareagował na świństwo tak, jak reagują na świństwa przyzwoici ludzie. Tylko tyle i aż tyle, niestety…
  Pozdrawiam- mol

 4. | ID: 28524490 | #4

  Przez ten upał zapomniałem zareklamować kolejny tekst :-)

  https://www.facebook.com/pages/Platforma-Obywatelska-RP-Region-Opolski

 5. Irena
  | ID: 806185a4 | #5

  @Pan Mirosław Olszewski.Dzieki za link.Ale ta strona została usunięta.To co Pan reklamuje???

 6. | ID: 30b474d6 | #6

  Ops… Przekombinowałem. Chodziło mi o stronę opolskiej PO na Facebooku. Już nie będę kombinował z linkami. Przynajmniej dopóki się tego nie nauczę porządnie. Pozdrawi

 7. | ID: 30b474d6 | #7

  Pozdrawiam Pani Ireno :-)

 8. Irena
  | ID: 0b683c78 | #8

  @Pan Mirosław Olszewski. Odwzajemniam pozdrowienia.Tak. Nauka To Potęgi Klucz.!!!!!!!!!!

Komentarze są zamknięte