We wtorek 25 czerwca br. w Auli Uniwersytetu Opolskiego odbyło się spotkanie z autorami najnowszej książki o śp. Prezydencie pt.: „Lech Kaczyński. Biografia Polityczna”. Na zaproszenie organizatorów: Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej, Klubu Gazety Polskiej i Wszechnicy Solidarnośc Czytaj więcej…
Prezydent Ryszard Zembaczyński jest chory na Parkinsona
5Prezydent Ryszard Zembaczyński zdradził opolskim mediom, że choruje na chorobę Parkinsona i przeszedł już pierwszą operację. Deklaruje jednocześnie, że obecnie jest na zwolnieniu lekarskim, jednak chciałby jak najszybciej wrócić do pracy. Czytaj więcej…
Wipler: Uratujmy oszczędności Polaków z OFE
125 czerwca br. o godzinie 10:30 w budynku C Sejmu RP odbyła się konferencja prasowa Republikanów z udziałem posła Przemysława Wiplera oraz członka zarządu Stowarzyszenia Republikanie Michała Czarnika. Tematyka konferencji związana była z przeprowadzanym przez rząd Donalda Tuska przeglądem Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE) i proponowanymi zmianami w ich funkcjonowaniu. Czytaj więcej…
Duch czasów nowych a Ruch Narodowy
3„Istnieją takie momenty w historii narodów, kiedy większość spuścizny młodego pokolenia, odziedziczonej po ojcach stanowią tylko ruiny. I nie jest powodem największych tarć między pokoleniami, jeśli te ruiny polegają tylko na upadku dóbr materialnych, na nędzy poszczególnych warstw narodu, na pustkach w skarbie, na przegranej walce z ościennym mocarstwem. Czytaj więcej…
Opolscy uczniowie rywalizowali w konkursie o Rotmistrzu Pileckim
1W poniedziałek 24 czerwca podsumowana została druga edycja wojewódzkiego konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: «”Żołnierze Wyklęci” – Zapomniani Bohaterowie» organizowanego przez posła Patryka Jakiego pod honorowym patronatem Opolskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. W tym roku ze względu na przypadającą 65. rocznicę śmierci Witolda Pileckiego, konkurs poświęcony był osobie Rotmistrza, Czytaj więcej…
Jest śledztwo ws. oświadczeń majątkowych Tadeusza Jarmuziewicza
1Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych byłego wiceszefa ministerstwa transportu Tadeusza Jarmuziewicza – dowiedział się reporter RMF FM Roman Osica. Zastępca Sławomira Nowaka został odwołany ze stanowiska w ubiegły poniedziałek. Czytaj więcej…
Wywiad z Tomaszem Nykielem o rynku złota
8„Nie ma niczego pewniejszego niż złoto i srebro” – z Tomaszem Nykielem, dyrektorem opolskiego oddziału Mennicy Wrocławskiej rozmawia Tomasz Kwiatek Czytaj więcej…
Słomka: Kiedy będzie się ścigać symbol sierpa i młota?
6Dziś wszystkie media „mętnego nurtu” zajmują się podjęciem dochodzenia w sprawie symbolu nazizmu namalowanego w Białymstoku. Budynek transformatora z namalowaną swastyką staje się języczkiem uwagi przy równoczesnym ignorowaniu przez „wymiar sprawiedliwości III RP” na przykład odpowiedzialności autorów przywrócenia Stoczni Gdańskiej „imienia Lenina”…
Gowin: Dotkliwa porażka. To kara za arogancję PO
1Dotkliwa porażka PO w Elblągu to kara nie tylko za arogancji władzy lokalnej, ale także dowód na to, że wyczerpuje się polityka biernego administrowania Polską. Jesteśmy w stanie wygrzebać się z tego dołka, musimy jednak zmienić sposób uprawiania polityki. Musimy przypomnieć sobie, że jesteśmy partią obywatelską, a nie częścią tzw. klasy próżniaczej – mówi Jarosław Gowin w Kontrwywiadzie RMF FM. Czytaj więcej…
Stanisław Kluza o urlopach macierzyńskich: ruch był dobry, ale chaotyczny
1To był ruch chaotyczny, bo nie wynikał całościowej polityki demograficznej państwa – ocenia zmiany w urlopach macierzyńskich ekonomista Stanisław Kluza. Jego zdaniem takiej spójnej wizji w Polsce brakuje, w tym również innych niż urlopy macierzyńskie narzędzi, które pomogłyby polepszyć sytuację ekonomiczną rodziny. Czytaj więcej…
Teraz rząd Tuska będzie walczył z faszyzmem
1. Im bardziej „skrzeczy rzeczywistość”, im więcej problemów życiowych w Polsce mają zwykli ludzie, tym większe zapotrzebowanie rządzącej ekipy Tuska na tematy zastępcze, które przy pomocy zaprzyjaźnionych mediów można uczynić głównymi w toczącej się debacie publicznej. Czytaj więcej…
Kłamliwy kolos ITI chwyta się ostatniej deski ratunku. Coraz bliżej upadku?
3Jeden z czołowych manipulatorów medialnych ostatnich lat, chyli się ku upadkowi. Jednak media głównego nurtu nabierają wody w usta, a Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy (WZA) PKO SA ucieka od odpowiedzi. Chwilówka dla ITI dowodem na upadek firmy? Czytaj więcej…
Czy wiesz, że …?
Dziś mija 37. rocznica wydarzeń z czerwca 1976 roku, kiedy robotnicy Radomia, Ursusa i Płocka wyszli na ulicę aby protestować przeciwko znacznym podwyżką cen żywności. Strajki rozprzestrzeniły się na wiele miast w kraju. Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija 566. rocznica koronacji Kazimierza Jagiellończyka na króla Polski
Po śmierci Jagiełły w 1434 r., i Władysława Warneńczyka w 1444 r. tron w Polsce objął jego młodszy brat Kazimierz Jagiellończyk (1427-1492). 25 czerwca 1447 r. Kazimierz, Czytaj więcej…