Marszałek nie wie kiedy ruszy zapowiadana przez premiera Tuska rozbudowa Elektrowni Opole. Prawdopodobnie zakład rozbudowany zostanie o dwa bloki energetyczne

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Sebesta na konferencjiOprócz podziękowań za jedność to niewiele konkretów w sprawie rozbudowy Elektrowni Opole można było dziś usłyszeć na konferencji prasowej marszałka Józefa Sebesty zwołanej na godzinę 11.00.

Linia 400 KV jest już projektowana i z tego co wiem są już wydane pozwolenie – opisywał stan przygotowań magistrali przesyłu energii z Opola do Wrocławia.

Ja nawet rozumiem prezesa Kiliana [PGE], który patrzy z punktu widzenia efektywności i rentowności firmy, jednak tu chodzi o bezpieczeństwo energetyczne i ja się cieszę, że szersze spojrzenie przeważyło – opowiadał dziennikarzom marszałek Sebesta.

Będą inne podmioty – odpowiedział Sebesta zdawkowo na pytanie, czy oprócz PGE będą inne podmioty zaangażowane finansowo w realizację tej inwestycji. Jakie nie ujawnił.

–  Czy ja mówię po polsku, to będzie szersza konstrukcja, kodeks spółek handlowych ma swoje prawa i rząd odpowiada za bezpieczeństwo energetyczne, rząd ma 62% udziałów na Walnym Zebraniu Akcjonariuszy, potem zarząd i rada nadzorcza – odparł nieskładnie na pytanie NGO o źródła finansowania tej inwestycji i czy decyzja ta będzie podjęta 27 czerwca na Walnym Zebraniu Akcjonariuszy PGE.

Niech pan zapyta wicepremiera [Piechocińskiego] – odpowiedział na pytanie Radia Opole o termin realizacji inwestycji.

Była mowa o dwóch blokach energetycznych – odpowiedział na pytanie NGO, czy Elektrownia Opole rzeczywiście zostanie rozbudowana o dwa bloki. A na pytanie, czy ktoś z rządu przyjedzie zakomunikować tę decyzję w Opolu marszałek odparł: – Trzeba pytać rząd.

Na koniec marszałek Sebesta podziękował jeszcze raz za zaangażowanie wszystkim i stwierdził, że każdy może czuć się wygranym.

Autor: Tomasz Kwiatek

  1. Irena
    | ID: 2b9d3c72 | #1

    Premier mianuje Wojewode. Zatem, Wojewoda jest przedstawicielem rządu w terenie. Więc pytam dlaczego to Wojewoda nie udzielił informacji o terminie budowy i sposobie finansowania tej inwestycji, która stoi pod Wielkim znakiem zapytania.??

Komentarze są zamknięte