W wieku 86 lat zmarł kapitan Krzysztof Werner, prezes opolskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Jego pogrzeb odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Opolu-Półwsi w piątek 26 kwietnia Czytaj więcej…
W wieku 86 lat zmarł kapitan Krzysztof Werner, prezes opolskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Jego pogrzeb odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Opolu-Półwsi w piątek 26 kwietnia Czytaj więcej…
Udało się Arturowi Widłakowi dopiąć swego. Radni powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego najprawdopodobniej przestraszyli się wniosku do premiera Tuska o powołanie komisarza w powiecie, który skierował wojewoda Ryszard Wilczyński. Czytaj więcej…
Organizatorów jutrzejszej konferencji moderowanej pt. Czym jest Ruch Narodowy? napotkały utrudnienia związane z dostępem do wcześniej zarezerwowanej sali. Kierownictwo Studenckiego Centrum Kultury, w którym miało odbyć się spotkanie, opublikowało następującą informację: Czytaj więcej…
Zarząd PO na Śląsku, po zerwaniu koalicji z Ruchem Autonomii Śląska, nawiązał porozumienie z rządowym koalicjantem PSL. Akcentuje, że ma stabilną większość w Sejmiku, współpracę z RAŚ dopuszcza, ale na innych niż dotąd zasadach. Czytaj więcej…
Premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej oświadczył, iż na pytanie b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego ws. sprzedaży Zakładów Azotowych, odpowiedział, że jest to sprzeczne z interesem kraju. Słowom Tuska zaprzecza Robert Kwiatkowski. Czytaj więcej…
Wicepremier i lider PSL uspokaja sytuację w koalicji. Jego zdaniem dziennik „Rzeczpospolita” źle odebrał jego słowa. Wczoraj dziennik opublikował artykuł w którym Piechociński mówił, iż oczekuje respektowania jego pomysłów, w przeciwnym razie odejdzie z rządu. Czytaj więcej…
2 maja 2013 r. o godzinie 18:00 w sali im. Karola Musioła opolskiego Ratusza rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miasta Opola, zwołana z okazji obchodów Narodowego Święta Trzeciego Maja. Czytaj więcej…
Premier Donald Tusk zapowiedział „trudną rozmowę” z szefem śląskiej PO ws. wyborów uzupełniających do Senatu w Rybniku. „Kompromitującym błędem” określił sytuację, w której o mandat ubiegało się dwóch kandydatów „z tego samego środowiska”. Czytaj więcej…
Od ponad trzech lat polskie władze nie potrafią odzyskać od Rosji wraku prezydenckiego samolotu. Mimo wielokrotnych zapewnień śledczych z Federacji Rosyjskiej o dołożeniu wszelkich starań w zabezpieczeniu dowodów … na miejscu upadku Tu-154 odnajdywane są kolejne fragmenty odzieży tragicznie zmarłych w tej katastrofie.
W Światowym Dniu Książki, działacze i politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej na terenie całego kraju prowadzą akcję „Książka zamiast marihuany”. W Opolu również będzie można otrzymać książkę od polityka tej partii. W akcji natomiast nie weźmie udział nowy nabytek SLD w regionie. Domyślacie się o kogo chodzi? Czytaj więcej…
Jeżeli podatnik popełni błąd w zeznaniu PIT za 2012 r., ma prawo złożyć korektę deklaracji podatkowej. Musi do niej dołączyć wyjaśnienie, dlaczego chce zeznanie poprawić. Ma na to 5 lat, ale im szybciej, tym lepiej – bo jeśli urząd pierwszy znajdzie błąd, to w niektórych przypadkach podatnik musiałby się liczyć z sankcjami karnoskarbowymi. Czytaj więcej…
No to już wiemy, czego sześciolatki mogą się nauczyć w szkole, do której obowiązkowo chce ich posłać minister Szumilas. „Z konferencji zorganizowanej przez MEN wynika, że edukacji seksualnej powinny być poddane już małe dzieci”– informuje „Rzeczpospolita”. Czytaj więcej…
Członkowie Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Opolskiego serdecznie zapraszają na wykład pt. Antypolonizm. Mity przeciwko Polsce, który wygłosi Leszek Żebrowski, historyk i publicysta zajmujący się m.in. tematyką polskiego podziemia narodowego, podziemia komunistycznego, relacji polsko-żydowskich. Czytaj więcej…
Stefan Drzewiecki urodził się 26 lipca 1844 r. w Kunce na Podolu, zmarł 23 kwietnia 1938 r. w Paryżu. Był polskim inżynierem, uczestnikiem powstania styczniowego, pionierem żeglugi podwodnej i lotnictwa. Czytaj więcej…
Zwyczaj ludowy upamiętniający śmierć św. Jerzego (został ścięty 23 kwietnia 303 r. w pod murami miejskimi Nikomedii) praktykowany był jeszcze na początku XX w. przez ludność na Śląsku. Dziś już zupełnie zanikł. A szkoda, bo dziedzictwo niematerialne stanowi ważną część naszej tożsamości. Czytaj więcej…