Koniec strajku generalnego na Śląsku

Redaktor Obywatelski4

Solidarność protest [solidarnosc.org.pl]Zgodnie z zapowiedziami związkowców o godz. 10 zakończył się wtorkowy strajk generalny na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim. Związkowcy zamierzają podsumować akcję wczesnym popołudniem.

Strajk przebiegał zgodnie z założonym harmonogramem. Nie mieliśmy dotąd żadnych informacji o incydentach. Na podsumowanie liczby zakładów i pracowników, którzy przyłączyli się do protestu, potrzeba 2-3 godzin.

– powiedział rzecznik śląsko-dąbrowskiej Solidarności Grzegorz Podżorny.

Wcześniej związkowcy szacowali, że w proteście weźmie udział od kilkudziesięciu tysięcy do ok. 100 tys. osób.

W całym regionie strajk wyszedł bardzo dobrze, dużo lepiej niż oczekiwaliśmy. Mam nadzieję, że jak rządzący zobaczyli waszą determinację, że z pracownikami z tego regionu nie można igrać, to wrócimy do stołu rozmów i zawrzemy odpowiednie porozumienie. Jeśli jednak tego porozumienia nie będzie, to trzeba będzie zrobić drugi, a nawet trzeci krok. Nie możemy zawieść waszego zaufania i albo doprowadzimy do realizacji naszych postulatów albo poślemy ten rząd na zieloną trawkę.

– mówił podczas kończącego strajk wiecu w Będzinie szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.

 

tvp info, pap gop

 1. Irena
  | ID: c9304535 | #1

  Do skutku.Do zwyciestwa nad rzadzaca hołota.Nie było prowokacji więc spokojnie Strajk przebiegał.A ja sie modliłam,Boję się rozlewu krwi.

 2. TS
  | ID: d64e936f | #2

  Trzeba strajkować do skutku. Oczywiście jak zwykle media głównego nurtu znalazły pożytecznych idiotów zwanych „ekspertami”, którzy twierdzili, że rozmowy cały czas są prowadzone. Najlepsze stwierdzenie jakie usłyszałem to stwierdzenie, o tym, że pracodawcy mają problem ze znalezieniem dobrego pracownika i z zatrudnianie. Skoro tak, to skąd to 14% bezrobocie?

 3. Irena
  | ID: c9304535 | #3

  @P.TS Witaj. A urząd pracy na szkolenia wydał na 1 pracownika 100 tys.a ten nadal był bezrobotny. Wiec to dziwne decyzje wydają i to jest po części wina urzedników ale nikt ich nie rozlicza. A może tutaj,tez się kasą dzielą?część szkolący a drugą część przyznający dotacje na szkolenie.Totalny bałagan,urzednicy bez kontroli.Tylko obalic rzad Tuska.Ale niestety,tylko strajkiem.

 4. kominiarz
  | ID: 368f9841 | #4

  @TS
  Ten kto ma swój rozum, to słucha tego gównego nurtu:) tylko po to ,żeby zobaczyć w jaki sposób nami manipuluja. Znakomita nauka.

Komentarze są zamknięte