Apel o wsparcie III Opolskiego Marszu Niepodległości

Niezależna Gazeta Obywatelska2

omn13Szanowni Państwo, drodzy czytelnicy NGO, przed nami III już edycja Opolskiego Marszu Niepodległości, który 2 maja przejdzie ulicami Opola. Poprzednie edycje pokazały, że wydarzenie takie, integrujące mieszkańców regionu, jest potrzebne.

Opolski Marsz Niepodległości należy do tych wydarzeń które swą ideą nie przyciągają jedynie zaszufladkowanych „środowisk patriotycznych”, ale każdego mieszkańca regionu i chcemy żeby tak pozostało.

Chcemy żeby Opolski Marsz Niepodległości stał się konkretną i realną alternatywą dla nudnych i sztucznych, organizowanych z odgórnego nakazu, rocznic państwowych, w czasie których frekwencję nabijają urzędnicy i politycy, ukradkiem zerkający na zegarki.

Ambicją organizatorów jest, żeby Opolski Marsz Niepodległości stał się atrakcyjną alternatywą społeczną, świętem mieszkańców regionu, przyciągającym nie odgórnym nakazem czy organizacyjnym obowiązkiem, ale właśnie atrakcyjną formą i przyjazną oprawą, będąc dla przeciętnego mieszkańca ciekawie spędzonym czasem.

zaproszenie - 3 opolski marsz niepodleglosci - 02-05-2013W pierwszej kolejności chcemy zadbać o patriotyczną oprawę Marszu wzbogacając go o chorągiewki, balony i transparenty.

Docelowo szykujemy atrakcje i imprezę towarzyszącą, która powinna stać się zwyczajem Opolskiego Marszu Niepodległości.

Dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie finansowe Marszu, wsparcie, które przyczyni się do rozwoju nie tylko lokalnego patriotyzmu, ale postaw obywatelskich i społecznych, postaw które zbudują nowoczesną wspólnotę.

Każda wpłata zostanie przez organizatorów odnotowana i  za Państwa zgodą, upubliczniona na łamach NGO, aby świadczyła dla innych przykładem i stanowiła osobiste świadectwo Państwa zaangażowania, bowiem miarą wielkości jest stopień zaangażowania w sprawy obywatelskie.

Dane do przelewu:

Stowarzyszenie „Stop Korupcji” – organizacja pożytku publicznego od 2004 r.

ul. Krakowska 9, 45-018 Opole

BRE Bank SA Oddział w Opolu – Nr konta: 11 1140 1788 0000 2464 5400 1001

Tytułem: „darowizna na rzecz Opolskiego Marszu Niepodległości”

Wpłaty przyjmujemy do 15 kwietnia.

Autor: Tomasz Greniuch, wiceprezes Stowarzyszenia „Stop Korupcji”

 1. kominiarz
  | ID: 611cc207 | #1

  Do 15 kwietnia zostało niewiele czasu więc gdyby co to trzeba się zmobilizować.
  No a tymczasem nie na temat ,ale coś bardzo ważnego => Ruch Narodowy na swoim profilu na Facebooku http://www.facebook.com/RuchNarodowy.net umieścił takie ogłoszenie : „Uwaga! To jest fałszywa strona, podszywająca się pod Ruch Narodowy, założona prawdopodobnie przez skrajną lewicę. Prosimy jej nie propagować i ostrzegać przed nią znajomych!” i podaje link fałszywej strony => http://ruchnarodowy.org/ Co na to Pan T.Greniuch? Najlepiej pytać u źródła ,bo jak widać robi się niedobrze…. Do przewidzenia było ,że Ruch Narodowy ,który jest zagrożeniem dla bandy Rudego będzie narażony na wszelkie sposoby rozbijania.

 2. Irena
  | ID: 2a981656 | #2

  Ciekawe @kominiarz

Komentarze są zamknięte