NGO Głubczyce: Lokalna TV nie nadaje obrad sesji

Niezależna Gazeta Obywatelska7

1_-_Lenartowicz_AntoszczyszynTegoroczna zima obfituje w spore wydarzenia społeczno – polityczne w Głubczycach. Mieliśmy drugą rocznicę zakazu manifestacji w obronie 4 szkół. Niedawno POjawiła się wieść o usunięciu ze stanowiska wiceburmistrza Mariusz Mroza (PO), wiadomość o śledztwie opolskiej prokuratury w sprawie wycinki drzew w Głubczycach. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się z radia, że nowym zastępcą Burmistrza zostanie Kazimierz Bedryj. W kuluarach mówiło się, że „wickiem” może zostać albo Adam Krupa (były poseł PO) albo właśnie Kazimierz Bedryj.

Warta uwagi jest także ostatnia sesja Rady Miejskiej. Z niepozornej sesji zrobił się kocioł z wrzącą wodą. Pytania Radnych z tego, co było widać nie były łatwe dla włodarzy, tym bardziej, że na sesji obecna była lokalna telewizja.

Konserwatywny Radny Leszek Antoszczyszyn pytał się, co dalej z budową parkingu obok cmentarza. Zapytał się również o przegłosowany, leżący ponad dwa miesiące w „zamrażarce” wniosek o wymianę witraży w Kościele Parafialnym. Radny Józef Lenartowicz pytał się Burmistrza, kiedy ukończy się remont Placu Św. Józefa, nadmieniał przy tym, że przeciągające się prace archeologiczne mogą potrwać nawet dwa lata. Drugie ważne pytanie radnego Lenartowicza padło już w końcowej części sesji „pytanie nr.1 dotyczy Gimnazjum nr.2. Mówiono, że to Gimnazjum będzie przekształcone w OHP, później ta kwestia upadła, co dalej z obiektem znajdującym się przy ulicy Raciborskiej w Głubczycach i z kadrą znajdującą się tam zarówno nauczycielską jak i obsługi ?”. Urzędujący jeszcze Burmistrz Jan Krówka odpowiada, że najlepszym rozwiązaniem dla tego obiektu byłby OHP. Zakłada on również hipotezę, że nowe miejsca pracy by się znalazły.

Rodzynkiem tej sesji okazała się wypowiedź Radnego Adama Lelińskiego.

2_-_Adam_Lelinski

Faktem jest, że pytanie padło pod koniec sesji, jednak stało się ono obiektem zainteresowania lokalnej opinii publicznej. Radny najpierw stwierdził fakt, że podczas poprzedniej kadencji (wówczas nie mówiono o zamiarze zamknięcia 4 szkół – przyp. red.), gdy był radnym to TVG praktycznie była na każdej sesji. Radny oznajmił, że społeczeństwo również oczekuje wiedzy o tym, co się dzieje podczas sesji miejskich, dodając, że Pan Marian Pospiszel uczestniczy w każdej sesji Rady Powiatu i że wiadomości są przekazywane na bieżąco. Burmistrz odpowiada, że TVG wywiązuje się dobrze ze swojej pracy stwierdzając, że telewizja emituje wszystkie wydarzenia kulturalne, dni patrona szkoły itp. Burmistrz mówi, że osobiście usłyszał od właściciela, dlaczego nastąpiła przerwa w nadawaniu i przyjmuje to do wiadomości. Krówka oznajmia, że Starostwo Powiatowe podpisało inną umowę z TVG.

Radny Leliński powiedział, że jest rozczarowany odpowiedzią Burmistrza. Stwierdził, że Radni skoro dostali głos poparcia społecznego, to wyborcy powinni wiedzieć, co się dzieje podczas sesji. Radny dodaje „bo to tak wygląda, że wszystkie nasze projekty uchwał to jest temat tabu, jest załatwiany gdzieś tam w kuluarach po cichu, a głosowanie to jest tylko tak jak to się mówi podniesienie ręki i formalność”

Radny Leliński chcąc nie chcąc stał się gwiazdą tej sesji. Widać było że jego pytanie było mocne, a odpowiedź na nie, nie była łatwa ! Ciekaw jestem czy pod koniec marca TVG będzie obecna na sesji Rady Miejskiej?

Na temat głubczyckiej telewizji chodzą różne opinie. Toczy się również żwawa dyskusja na temat telewizji na jednym z forów.

W telewizji nie brakuje wywiadów z Adamem Krupą, Janem Krówką, wieści historycznych oraz kulturalnych z regionu. Nie pamiętam abym widział jakiś wywiad z jednym z polityków opozycji – a może ich nie ma?  Może wyparowali? ;)  No bo przecież człowiek składa się w ponad 70% z wody.

Autor: Jarosław Toporowski

 1. GŁUBCZYCE
  | ID: 9fa15709 | #1
 2. prawy
  | ID: 2a3fd322 | #2

  Radny Antoszczyszyn konserwatywny, od kiedy?

 3. Endek
  | ID: 8da30166 | #3

  Jarku , zapominałeś dodać, że w drugiej części sesji radny Antoszczyszyn powrócił do tematu samo obniżenia diet radnym miejskim, co ponownie spotkało się z nieprzychylnym szumem na sali, oczywiście materiałów od przewodniczącego Rady Powiatu nie otrzymał mimo iż prosił o nie!

 4. Głubczyce
  | ID: 1b0bb402 | #4

  http://morrdimer.wordpress.com/2013/03/19/od-dam-prace-we-wlasciwe-rece/

  O kogo to chodzi ? ? ? Pytanie czy Pytanie Retoryczne ? ? ?

 5. prawy
  | ID: 86bfee2c | #5

  Pan Antoszczyszyn obniża diety, a co ze swoją dietą robi, tanie chwyty, jak można było dopuścić żeby z listy Prawa i Sprawiedliwości wszedł ktoś taki jak on, niestety taki jest PiS w Głubczycach, magicy wszelkiej maści trafiają na listy tej partii, a Kaśków zaciera dłonie, Panie Antoszczyszyn przyjdzie weryfikacja w okręgach jednomandatowych i takich jak pan obłudników wykluczy z życia politycznego,

 6. Funkykoval
  | ID: 6b2991c0 | #6

  @prawy

  Z tego co widać radny Antoszczyszyn jest aktywnie działającym samorządowcem.

  Z tego co słychać Pan Kaśków wyrządzonych krzywd nie zapomniał !

 7. funkykoval
  | ID: 8da30166 | #7

  Funkykoval :
  @prawy
  Z tego co widać radny Antoszczyszyn jest aktywnie działającym samorządowcem.
  Z tego co słychać Pan Kaśków wyrządzonych krzywd nie zapomniał !

  No, no widać że mam tutaj sobowtóra!
  Niestety zadanie mam zupełnie inne na temat tego pana.

Komentarze są zamknięte