Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych „Horyzonty” oraz Collegium Nobilium Opoliensis – Szkoła & Centrum Myśli Republikańskiej serdecznie zapraszaj na spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości RP dr. Jarosławem Gowinem, które odbędzie się w Sali Senatu Uniwersytetu Opolskiego w Collegium Maius przy pl. Kopernika 11, dnia 7 lutego 2013 r. (tj. czwartek) o godzinie 11:00.
Minister wygłosi wykład na temat „Znaczenia reformy wymiaru sprawiedliwości dla kondycji państwa„, a także odbierze tytuł Członka Honorowego Stowarzyszenia „Horyzonty”.
Już lecę, trzymajcie mnie
Ciekawe, co takiego wymyslił,ze odznaczany będzie.A może ustanowiono nagrodę za bałagan w sądownictwie.? To bym się nie zdziwiła.U nas już wszystkiego można się spodziewać.Ale na spotkanie trzeba pojść.Boż to przystojny minister.
Moim skromnym zdaniem są to pierwsze jaskółki do nowej partii.
@Jarek Toporowski
Dziękuje, POstoję…. :)
@Jarek Toporowski
Taaa, szykuja nam nową ” chadecję”
Pan minister Gowin będzie mówił o reformach, których… nie przeprowadził!
Któżby chciał zadzierać z Tuleyami i jemu podobnymi robaczkami.
Głupi to on nie jest :)
Brawo panie Ociepa!
Już wlókł się pan za PJNem, za posłem Szymańskim, za Markiem Jurkiem.
To się nazywa mieć parcie!
Bidulek.
Swoją drogą, może pan Ociepa ( jeszcze?) prezes Stowarzyszenia ludzi Aktywnych Horyzonty, wytłumaczy za co stowarzyszenie przyznało panu Gowinowi nagrodę??
Cele waszego Stowarzyszenia dość jasno są określone:
„Tworzenie wspólnoty ludzi ambitnych, którzy chcą służyć dobru społeczności lokalnej oraz sprawie silnej, uczciwej i przyjaznej Polski.
Promowanie chrześcijańsko – demokratycznych oraz konserwatywnych wartości i rozwiązań w sferze społeczno – politycznej.
Propagowanie idei działalności politycznej jako służby publicznej.
Inicjowanie i wspieranie inicjatyw o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, naukowym, wychowawczym i społecznym.
Promowanie społeczeństwa obywatelskiego.”
http://horyzonty.eu/horyzonty.php?id=misja
Jak wygląda solidarna i przyjazna Polska w wykonaniu polityków z PO, widać gołym okiem.
Kwintesencją konserwatywnych wartości jest pan/i Grodzka vel Bęgowski i jej projekty ustawy o uzgodnieniu płci
Najgłośniejszą i najbardziej znaną inicjatywą partii PO jest dyskusja nad związkami jednopłciowymi.
Poznaliśmy kulturę naszych wybrańców i oddanych im dziennikarzy, pan Biedroń( przy okazji) wyedukował nas nieco
Co do polityki pojmowanej jako służbę.
Nie tak dawno za ten trud służby przyznano niezłe ” zapomogi”
Szkoda tylko, że ich zasięg skurczył się tylko do ulicy Wiejskiej :(
To się nazywa instynkt przetrwania, czy, jak to określił na spotkaniu w Opolu redaktor Michalkiewicz, swoista odmiana „inteligencji”, którą nazywa się sprytem. Trzeba przyznać, że niejaki Ociepa horyzont ma szeroki. Po prostu mistrz tworzenia fikcji, na bazie której wypływa na powierzchnię nie przymierzając, jak substancja, która na powierzchnie zazwyczaj wyplywa.
Skończcie z tym „Collegium Nobilium Opoliensis” bo się tylko ośmieszacie. Każdy kto choć trochę liznął łaciny w szkole będzie zrywał boki ze śmiechu. Wybraliście sobie „łacińską” nazwę a wygląda na to, że żaden z tego towarzystwa nie zna ani trochę łaciny. Nazwa zawiera rażący błąd gramatyczny. Poprawnie powinno być: Collegium Nobilium Opoliense (końcówka rodzaju nijakiego!). Macie przykład dla porównania. W Nowej Rudzie lepiej znają łacinę. http://www.cg.edu.pl/ Nie udawajcie „łacinników” tylko weźcie się solidnie do nauki albo spytajcie kogoś kompetentnego. Disce puer latine! Jaka nazwa taka akademia. Błąd gramatyczny w nazwie nie świadczy o wysokim poziomie „uczelni”.
Uwagi Agatona wydają się być nieco mylne, a próba ośmieszenia Collegium mocno chybiona. Wystarczy trochę poszukać, a okaże się, że zarówno Uniwersytet Opolski jak i opolskie środowisko tradycji łacińskiej używa formy „Opoliensis”.
Czyżby słowa te były skierowane także do tych środowisk? Czy też autor przedwcześnie wyrzucił z siebie nie do końca przemyślane słowa.
Herb Uniwersytetu Opolskiego: http://files.students.ch/uploads/a/2012/01/11/uniwersytet-opolski-logo.png
Opolskie Środowisko Tradycji Łacińskiej: http://opole.tradycja.org/
Generalnie to ja z góry POdziękuję i nie przyjdę.
Nie można POpierać człowieka który POdnosi rękę za POdniesieniem wieku emerytalnego i wpisuje się w piramidę kapitalizmu !
@Krzysztof Drynda
Nie pogrążajcie się do reszty! Popełniliście błąd to postarajcie się go szybko naprawić zamiast toczyć głupie dyskusje. Sami się ośmieszacie takimi dyskusjami. Agaton ma rację. Uniwersytet Opolski oraz Opolskie Środowisko Tradycji Łacińskiej używają poprawnych nazw łacińskich. Rzeczowniki „Universitas” i „Missa” są rodzaju żeńskiego. W tym przypadku forma przymiotnika „Opoliensis” jest prawidłowa. Rzeczownik „Collegium” jest jednak rodzaju nijakiego i w tym przypadku należy stosować formę „Opoliense”. Takie są reguły deklinacji przymiotników w języku łacińskim (III deklinacja). Proszę trochę poczytać na ten temat. lacina.info.pl/index.php? Także w języku polskim końcówki przymiotników są różne dla rodzaju żeńskiego i nijakiego. Tak trudno to zrozumieć? Zamówcie sobie ekspertyzę u jakiegoś specjalisty z filologii klasycznej. Może wtedy „załapiecie” o co chodzi.
Widzę sfrustrowana prawica hejtuje wszystko co sie rusza :) szkoda, ze nie zaczniecie od siebie i waszej chorej manii pokazywania, jacy wy jesteście honorowi…
A Agaton znasz sie na łacinie tak jak ja na wędkarstwie – wcale!
Ale wy macie problemy…
Moja śp. babcia zawsze mi mówiła: „Wnuczku pamiętaj – krytykują Ci, którzy nic nie potrafią. Nie zwracaj na nich uwagi”. Mądra to była kobieta!
Niech wszyscy krytycy CNO pokażą co potrafią!
Dobra rada: nie wypowiadaj się o sprawach, o których nie masz pojęcia. Lepiej nic nie pisać niż pisać głupio. Macie tu jeszcze jeden przykład z Wrocławia dla porównania. Czy w Opolu koniecznie wszystko musi być do kitu i bez głowy? http://www.cw.edu.pl/
Na posiedzenie rządu wpada facet z automatem i od progu krzyczy: „Który to Gowin?!” Wszyscy ministrowie i „ministry” odsuwają się, pokazując „Ten, ten!”. Na co facet repetuje i składając się do długiej serii woła: „Pan się schyli, panie Jarku!”