Radio Maryja notuje wielki wzrost liczby słuchaczy

Redaktor Obywatelski1

Spośród najpopularniejszych rozgłośni radiowych największy wzrost słuchalności rok do roku (2011-2012) zanotowało Radio Maryja – wynika z badania Radio Track SMG/KRC A Millward Brown Company przygotowanego dla portalu wirtualnemedia.pl. Stacja toruńskich redemptorystów zajmuje w rankingu piąte miejsce, liderem pozostaje RMF FM.

Jak pokazuje badanie wykonane w okresie październik-grudzień 2012, liderem rynku radiowego pozostaje RMF FM. W porównaniu z analogicznym okresem 2011 roku rozgłośnia ta zanotowała jednak spadek udziału w rynku aż o 2,1 punktu proc. – do poziomu 24,67 proc. Na drugim miejscu w rankingu znalazło się Radio ZET, które zyskało 0,3 punktu procentowego (16,0 proc.).

Na trzecim miejscu uplasowała się radiowa Jedynka z udziałem w rynku 10,4 proc. (rekordowy spadek o 1,8 punkt proc.). Tuż za podium znalazł się Program III Polskiego Radia – 7,3 proc. udział w rynku radiowym (spadek o 0,6 punktu procentowego).

Najwięcej, bo aż o 1 pkt. proc. (z 1,8 do 2,8 proc.) swoje wyniki poprawiło w tym okresie Radio Maryja, choć w okresie styczeń-marzec 2012 słuchało jej nawet 3,3 proc. Z kolei szósta w rankingu Eska Rock zyskała 0,3 pkt. proc., a ósme RMF Classic o 0,2 pkt. proc.

TKN, KAI, lz 

  1. | ID: a9050973 | #1

    Trudno się dziwić,że Radio Maryja jest lubiane.Tutaj mówiona jest Prawda .Zapraszani goście są merytorycznie przygotowani do dyskusji, nie wspominając o perfekcyjnym przygotowaniu Ojca prowadzącego.Faktem jest,że słuchacze starają się tworzyć audycję i podejmują nie zawsze łatwe tematy.Cóż, musimy się uczyć,czytać Biblie,bo niestety jej nie znamy i często nie rozumiemy . Jest prasa katolicka dostępna.Korzystajmy, to dla naszego dobra.Bardzo ciekawa była audycja Rozmowy niedokończone,w której udział brali profesor, poseł p.Jaki i dziennikarz p.Sanocki.Warto słuchać oraz się modlić z Radiem.O pomocy nie zapominać czy to w modlitwie czy też finansowej.To naprawdę Nasze Radio.

Komentarze są zamknięte