NGO Brzeg: Projekcja filmu „5 dni wojny”

Niezależna Gazeta Obywatelska

Uprzejmie informuję, że w dniach 17,18,19 grudnia 2012 roku, o godzinie 18:30, w Kinie Brzeskiego Centrum Kultury w Brzegu (ul. Mleczna 5), odbędzie się seans filmu pt. „5 dni wojny”. Cena biletu wynosi 13 zł. (normalny) 11 zł. (ulgowy).

Reżyserem filmu jest Renny Harlin, autor takich produkcji, jak Szklana pułapka 2, Łowcy umysłów, Egzorcysta, Piekielna głębia, Długi pocałunek na dobranoc, Na krawędzi.

Film tworzy kombinację emocjonującej akcji i prawdziwego ludzkiego dramatu, opowiadając historię amerykańskiego reportera wojennego, który niespodziewanie znajduje się na linii frontu nieprzyjaciela w czasie rosyjskiej inwazji na Gruzję.

Podczas gdy naród walczy o przetrwanie, odważna koalicja prezydentów, na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim, leci do Tbilisi, ryzykując życiem w obronie Gruzji.

Film opowiada o odwadze międzynarodowych reporterów i Gruzinów, ukazując prawdziwą cenę militarnego konfliktu. Film został nakręcony w Gruzji w ciągu 6 tygodni. „5 dni wojny” jest trzymającym w napięciu i poruszającym obrazem ludzi, którzy – ryzykując własnym życiem – każdego dnia przesyłają wiadomości z linii frontu.

Gorąco polecam i proszę o rozpowszechnienie tej informacji.

Autor: Wojciech Komarzyński

Komentarze są zamknięte