Czy każdy patriota musi być „PiSowcem”?

Niezależna Gazeta Obywatelska17

Niedawno spotkałem się z atakiem na mnie, iż promuję PiS. Nie dziwi mnie ten fakt, gdyż wystarczy w naszym kraju wziąć do ręki krzyż i flagę, a już jesteśmy kojarzeni jednoznacznie z partią Prawa i Sprawiedliwości. Uwypukla nam to doskonale fakt, iż polskie media zakłamują rzeczywistość, ukazując dwubiegunowość świata, wedle idei PiS – PO. I nawet, jeśli jako katol wierzę, że jest pewien podział niektórych spraw na „dobro i zło, czarne i białe, piasek i sól” – bowiem tak pokazuje nam to Biblia – to nie widzę podstaw, by kojarzyć poglądy patriotyczno katolickie z ruchem politycznym. Dla wszelkich czytelników moich artykułów, kieruję więc tę notę.

Czego chcę? Jakiego kraju? Czy jest wśród nas wielu takich, co godzinami ślęczeli dumając nad smutnym losem Polski, która po raz n-ty jest atakowana przez antypolskie środowiska? Wychodząc na ulicę, nie trudno nam spotkać katolika letniaka, bądź leminga. Letni są najgorsi, bo są jak chorągiewka, uwielbiając to, co jest popularne. Na dowód tego, przytoczę fakt, że wyborcy PO byli za Tuskiem, w sprawie ACTA aż do momentu, gdy ten nie przyjął tej ustawy. Co ciekawe, zagrał jak Niemcy – oni też Nie przyjęli tej ustawy, a Tusk nie przyjął jej, choć jeszcze poprzedniego dnia zarzekał, że PiS i przeciwnicy tej ustawy, to podburzyciele ludu, głupie dranie etc. Łatwowierność głosujących za Platformą sięgnęła zenitu, gdy oni nagle także okazali wrogość wobec ustawy. Z dnia na dzień, drodzy państwo. Owe „chorągiewki wyborcze i ideologiczne” są spazmem narodu umierającego. Bogu dzięki – naród przebudza się z letargu. Widać to po Marszu Niepodległości i „Obudź się Polsko!”. Dla mnie, jest to jednak za mało. Chcę społeczeństwa obywatelskiego, w którym obywatele mają prawo wypowiadać się, lecz decyzję podejmuje jeden, który w pełni odpowiada za swoje słowa i czyny, ustawy i gesty. Pragnę inicjatyw oddolnych, które szanują „oddolnych”. Dlatego z wielkim zainteresowaniem i niekrytą satysfakcją (oraz nadzieją) oglądam rozwój takich mediów, jak Radio Wnet, czy Niezależna Gazeta Obywatelska. Wspieram te projekty, jak tylko się da, publikując swoje artykułu – jedne mądrzejsze, inne mniej; jedne radosne, inne smutne – oraz promując je, gdzie tylko się da. Mój blog, Poświęcenie, jest rdzeniem mojego działania, bo tam ogłaszam ludziom, co robię, w jakim kierunku idzie moja działalność.

Dziennie nieco ponad 30 osób czyta mojego bloga [http://poswiecenietonajwyzszaformamilosci.blog.onet.pl/], czasem jest to nawet 50 osób, a czasem ledwo 20, ale kontroluję to na bieżąco. Jako, że odpowiadam za pewność faktów oraz zgodność z pewnymi konwencjami dziennikarskimi – bo uważam, że ktokolwiek się publicznie wypowiada, musi trzymać się pewnych zasad – to wiele osób przysyła mi regularne krytyki, odnośnie stylistyki, tekstów etc. Dlaczego to robię?

Kocham swój kraj, czuję obowiązek służenia mu, gdyż bycie wolnym Polakiem, wymaga ode mnie dziękowania i chronienia ludzi, którzy już odeszli, lub jeszcze chodzą między nami, a którzy wywalczyli wolność dla nas. Niestety, nie mogę jeszcze powiedzieć, że mamy kraj wolny. Bo nie mamy. Ale mogę, jako wolny człowiek, wypowiadać swoje opinie. Tak – pójdę do więzienia; tak – pederaści mnie pozwą; tak – Komoruski zamknąć może moją stronę. Ale istnieją punkty, w których mogę rozwijać swoje idee, ubogacać się, dokonywać sądu nad swoimi poglądami i dzielić się tym, co dla mnie ważne. Dlatego właśnie, gdy ktoś pyta mnie, pod jakim znakiem agituję, nie mówię „uśmiechnięta pomarańczowa Polska”, lub „koniczynka”, albo „orzełek nad i”, lecz mówię: „Pod znakiem orła białego i krzyża katolickiego”.

Z wielkim smutkiem zauważam, iż mawia się o takich ludziach ciemnogród, faszyzm, zacofani… Nie smuci mnie fakt tego, że tak mówią – bo głupi zawsze obrazi, gdy nie ma argumentów – lecz fakt, że owi „dziennikarze” nie ponoszą odpowiedzialności karnej za to, co wypisują/mówią w swoich publikacjach. Brak ochrony dla katolików, patriotów, narodowców w kraju, świadczy o dyskryminacji większości społeczeństwa, na rzecz chorych ruchów mniejszościowych. Właśnie z tego powodu, należy rozwinąć jednomandatowe okręgi wyborcze, zmienić sposób ordynacji wyborczej, zmienić „elyty” naszego państwa. Trzeba ludzi uświadamiać, że państwo to nie naród. Państwo można zmienić.

Artykuł 4 Konstytucji RP mówi:

1. Władza zwierzchnia w Rzeczpospolitej Polskiej należy do Narodu;

2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

Nie ma nakazu partyjniactwa, rozbudowanych okręgów wyborczych, wielomandatowości… Więc, moi drodzy, łapmy za transparent, marsz na ulicę! Marsz, by obalić chory rząd.

Czy więc można powiedzieć o mnie „PiSowiec” tak, jak i o dziennikarzach Niezależnej Gazety Obywatelskiej, lub Radia Wnet? Kategorycznie – Nie. Nie! I niech nikt wam nie śmie wmawiać, że jesteście za PiSem, wy – którzy swoją piersią, sercem i umysłem budujecie wał na chorobę zachodu. Wał, który przed wami budowali bohaterowie naszego narodu: Przywódcy, Błogosławieni, Święci i Męczennicy. I o was, Wolni Polacy, będą rozmawiać na lekcjach historii. Obecne ruchy to część historii – chcesz być w gronie zasłużonych wojowników, czy w orszaku dekadenckiej sfory?

Autor: Maciek Kałek

 1. | ID: 1ccbba0c | #1

  Artykuł 4 naszej Konstytucji jest czytelny i zrozumiały.
  My stanowimy Naród,
  Władza zwierzchnia w RP należy do Narodu.
  Tekst artykułu nie wymaga mojego komentarza.
  Autor trafnie ocenia ludzi i zjawiska , kocha kraj ,służy mu ,
  i pragnie, jak my wszyscy być wolnymi.
  Miłość wszystko zwycięża,
  my też,
  więc poddajmy się miłości !!!

 2. Eleonora
  | ID: b242f8ff | #2

  „Właśnie z tego powodu, należy rozwinąć jednomandatowe okręgi wyborcze, zmienić sposób ordynacji wyborczej, zmienić „elyty” naszego państwa. Trzeba ludzi uświadamiać, że państwo to nie naród. Państwo można zmienić.

  Doskonała mysl!
  Feliks Koneczny w jednej ze swoich książek udowadniał, że państwo może istnieć bez idei narodowej, może nawet być antynarodowym; ( Czego jesteśmy świadkami)
  Natomiast, nie każde społeczeństwo może rozwinąć się w naród.
  My nim jesteśmy, co zmusza nas do samodzielności w mysleniu narodowym i takimż działaniu.
  Poza tym, naród może istnieć bez państwa ( co pokazały zabory) przy czym sam naród z państwa nigdy nie powstanie!
  Krótko mówiąc:
  To naród buduje państwo.
  Im mądrzejszy jest naród, tym sprawniejsze państwo zbuduje…
  Dlatego też, podobnie jak Pan uważam, że współczesne nam ” elity” zasługują na smietnik.
  Od 20 lat, udowadniają nam swoją niebywałą nieudolność i niesamodzielność.
  Rzeczywistość aż nadto skrzeczy…
  Jestem za JOWami :)

 3. Jakiataki OGLman
  | ID: dd970207 | #3

  Nie Stary to nie jest PiSowatość. To co piszesz odczuwa prawie połowa Polaków. To że tak postrzegają Ciebie, mnie i wielu wielu innych to jest efektem tego że to PiS przejął role lidera prawicy. I niestety z tym musimy się pogodzić. Bo co mamy w zamian za PiS ? PJN czy SP ! To przecież to samo tylko w innym wydaniu moim zdaniem w przyjemniejszym wydaniu. Ale pytam gdzie w tym krajobrazie jest miejsce prawdziwe miejsce na narodową prawicę? Miejsce może by się i znalazło , ba ludzie nawet by się znaleźli tylko gdzie nasi liderzy? Gdzie?

 4. Eleonora
  | ID: b242f8ff | #4

  @Jakiataki OGLman

  Chyba czas najwyższy odrzucić tę ” pookrągło-stołową czapę”
  Wówczas mamy szansę na wyłonienie się liderów.
  Nie będzie to zadaniem łatwym, ale możliwym…
  Jak na razie tłamszeni jesteśmy ” ujemnym doborem” czyli im gorszy czy głupi-niesamodzielny partyjniak, tym bliższy sejmowego korytka.
  tak to mniej więcej działa, we wszystkich partiach.

  A, że w Polsce są mądrzy ludzie, udowadniają codzienne Rozmowy Niedokończone w RM!
  Tylko z pałaców mądrości wyprosić partyjniaków, zacząć współpracować z mądrymi.
  Tamtym wystarczy pełny chlew :)

 5. Jakiataki OGLman
  | ID: dd970207 | #5

  Człowiek jest istotą stadną. Potrzebuje przewodnika. A gdzie są dzisiaj przewodnicy z przed lat? Z opolskich liderów-narodowców to od czasu do czasu słyszę o dwóch nazwiskach i to w otoczce PiSowskiej. A gdzie reszta? Rozumiem, że część poległa, zraziła się do wszystkiego co z polityką jest związane, kiedy Romano-gówniarzeria wycinała „starych” ale coś tam chyba zostało?
  Niestety ludzie z Rozmów Niedokończonych nie nadają się na organizatorów to są idealiści którzy w zderzeniu z rzeczywistością nie dadzą sobie rady. Mam nadzieję, że tutaj wokół NGO powstanie ośrodek w którym Ruch Narodowy odrodzi się.

 6. Endek
  | ID: dd970207 | #6

  Ruch Narodowy, prawdziwy ruch narodowy oparty na wzorcach Narodowej Demokracji, o taki Ruch nam chodzi. Oczywistym błędem obciążającym polską współczesną endecję było zaangażowanie się w LPR, Zwiedzeni urokiem logo i hasłami i znajomo brzmiącymi hasłami uwierzyliśmy w to, że gówniarze z MW poprowadzą nas do zwycięstwa. Niestety przekonaliśmy się, że do sukcesu w wyborach do euro parlamentu liderzy LPR nie byli przygotowani, zwyczajnie oni nie dorośli do takiego wyniku., okazało się, że doskonałe wyniki zaskoczyły chłopaków w krótkich spodenkach. Nie umieli wykorzystać tego, co by nie powiedzieć zwycięstwa, przegapili niepowtarzalną okazje. Czego nie można powiedzieć o teoretycznie słabszym w tamtym czasie PiSie. Kilka następnych lat pokazało różnicę między dojrzałością a smarkaterią. Dzisiaj to Jarosław a nie Roman jest identyfikowany z prawicą, z Prawicą z dużej litery.

 7. Eleonora
  | ID: b242f8ff | #7

  @Endek

  „z Prawicą z dużej litery.”

  Proszę wymienić co takiego zasługuje w tej partii (czy w samym nazwisku pana prezesa) na dużą literę???

 8. Eleonora
  | ID: b242f8ff | #8

  @Jakiataki OGLman

  Proszę Pana wolę jakiegoś tam Idealistę niż Bezideowca..
  Bo ten pierwszy bynajmniej pokaże nam ideały.
  Bezideowiec pójdzie z każdym, wszędy- byleby z pełnym brzuchem.
  jak mawiał Chesterton
  ” Tolerancja jest cnota ludzi bez przekonań”
  Nie wspominając już o ideologach!
  Przerabialismy to w XXw.
  Kiedy to ideologia w rękach szaleńców zrodziła niebywały terror.
  Pozdrawiam.

 9. Endek
  | ID: dd970207 | #9

  Eleonora :
  @Endek
  „z Prawicą z dużej litery.”
  Proszę wymienić co takiego zasługuje w tej partii (czy w samym nazwisku pana prezesa) na dużą literę???

  Dziewczyno.
  Czytaj proszę ze zrozumieniem!
  Jest przecież jakaś różnica między być a identyfikować

 10. Endek
  | ID: dd970207 | #10

  Eleonora :
  @Jakiataki OGLman
  Proszę Pana wolę jakiegoś tam Idealistę niż Bezideowca..
  Bo ten pierwszy bynajmniej pokaże nam ideały.
  Bezideowiec pójdzie z każdym, wszędy- byleby z pełnym brzuchem.
  jak mawiał Chesterton
  ” Tolerancja jest cnota ludzi bez przekonań”
  Nie wspominając już o ideologach!
  Przerabialismy to w XXw.
  Kiedy to ideologia w rękach szaleńców zrodziła niebywały terror.
  Pozdrawiam.

  Tutaj częściowa zgoda.
  Chociaż Ci ideowcy kiedy dyszą zemstą, to poświęcą wszystko, sprzymierzą się nawet z PO byle pogrążyć wroga osobistego.
  Ale ad rem.
  Zastanówmy się o co nam chodzi.
  Czy chodzi nam o to by być nieskalanymi brudną polityką nic nieznaczącymi obywatelami zmarginalizowanej Polski. Czy tez chcemy za dziesięć -czternaście lat wyrwać Polskę z brukselskiego uścisku. Jeśli odpowiemy sobie na to pytanie wtedy dalej prowadźmy tę rozmowę

 11. z Niemodlina
  | ID: e378f8e5 | #11

  Długotrwałe pranie mózgów a raczej celowe odmóżdżanie połączone z zakłamaniem i dezinformacją stosowaną przez prorządowe media przynoszą efekt, nic w tym dziwnego, zdecydowana większość sPOłeczeństwa nie interesuję się polityką, swoją wiedzę czerpie głównie z wiadomości dziennika telewizyjnego w TVP czy „faktów” TVN. Ciągłe atakowanie Jarosława Kaczyńskiego i PiS, tysiące hektolitrów medialnych pomyj wylanych na śp. Lecha Kaczyńskiego czy o. Rydzyka do tego premier, autor wojny polsko-polskiej który swoje urzędowanie rozpoczął od podzielenia Polaków na zaściankowe moherowe berety i nowoczesnych Europejczyków to wszystko połączone z jakże dziś modną agresją na Kościół i duchowieństwo ( oczywiście to duchowieństwo ,które nie jest na smyczy PO i Komorowskiego ) opluwany i porównywany dziś do faszyzmu patriotyzm, który przez GW,TVN etc. od wielu lat przypisywany jest tzw. „stadionowym bandytom” a na prawdziwych Patriotów czy autorytety kreuje się takich szkodników jak TW Bolek czy „profesor” Bartoszewski to wszystko musiało stworzyć mieszankę wybuchową w postaci Polak-Katolik-Patriota = zaściankowo- faszystowsko-moherowy lud pisowski.
  Najgorsze w tym wszystkim jest to ,że wielu z tych tzw. młodych,wykształconych i z dużych miast zostało na tyle odmóżdżonych ,że nawet dziś kiedy ewidentnie widać jak bardzo PO i Tusk zaszkodzili i nadal szkodzą Polsce i Polakom oni twierdzą,że wszystko jest OK.
  Mi wystarczy tylko jeden przykład na to,że Tusk i III RP zwana inaczej PRL-bis to jedno wielkie postkomunistyczne bagno i gangrena niszcząca Państwo Polskie, bo jeżeli PO i Tuska tak gorliwie broni towarzysz Urban ( kręcąc ostatnio żałosne filmiki umieszczając je potem w internecie ) to to jest tylko wymownym przykładem na to, komu na rękę jest obecna ekipa rządząca,a jakim zagrożeniem są dla nich „Pisowcy”.

 12. Eleonora
  | ID: b242f8ff | #12

  @Endek

  „Czy chodzi nam o to by być nieskalanymi brudną polityką nic nieznaczącymi obywatelami zmarginalizowanej Polski. Czy tez chcemy za dziesięć -czternaście lat wyrwać Polskę z brukselskiego uścisku. Jeśli odpowiemy sobie na to pytanie wtedy dalej prowadźmy tę rozmowę”

  Proszę Pana, żeby wyrwać Polskę…itd.
  Musimy wpierw wyartykułować swoją rację stanu!
  A to jak pokazuje nam rzeczywistość- bywa trudne…
  Bo o ile kiedys tam przyłączenie Polski do unijnego raju, postrzegane było jako zdrada, utrata niepodległości na rzecz obcych….
  tak teraz podpisujący ten akces politycy nazywani bywają ” elitą” czy jakoś podobnie…
  Prawicą przez duże P :)
  Ideowcy nie dyszą zemstą, co Pan opowiada?!
  ideowiec wskazuje na cel.
  Środki są tylko narzędziem do jego osiągnięcia!
  trudne to dziś do zrozumienia, kiedy dobro partii przesłania dobro narodu…
  Nie zauważa Pan tego?!
  Proszę przemysleć zerwanie ostatniej koalicji… jakie z tego osiągnelismy dobro?
  Dwukrotne rządy PO….
  I końca nie widać….

 13. Jakiataki OGLman
  | ID: dd970207 | #13

  Myślę raczej o kalce majstersztyku jaki zrobiła PO z RP i o stworzeniu czegoś na wzór Ruchu Palikota tylko prawicowego, narodowego . Chodzi o zebranie prawicowego elektoratu który jest w kolizji z PiS. Tylko czy jest na prawicy taka wola?

 14. Jakiataki OGLman
  | ID: dd970207 | #14

  I jeszcze jedno, bardzo ważne! Policzmy się, bo jeżeli jest nas tylko ta garstka to …
  Tutaj w OGL mogę liczyć na 4-6 osób

 15. J
  | ID: 2ed29789 | #16

  Pani Eleonora jak zawsze nie ma racji.

  JOW = PO

  Radni w Brzegu i Głubczycach (PO) stworzyli okręgi wyborcze POd siebie (chodzi o wybory samorządowe)

  Bardzo słabo zna pani politykę w województwie

 16. Polak
  | ID: 06eff224 | #17

  Małolacie pleciesz głupoty.

  1.
  Wiadomo, że w marszu Niepodległosći 80% uczestników to elektorat PiS.

  BA! Mało tego. Nawet biura poselskie organizowały wyjazdy na Marsz Niepodległości.

  Posłowie PiS i SP brali udział w Marszu Niepodległości

  Mało tego .Obecnie to posłowie PiSu stoją murem za Marszem Niepodległości.

  ARTUR GÓRSKI

  http://www.youtube.com/watch?v=h71NBPwRZ-4

  http://www.youtube.com/watch?v=DHJdaTf7rJs

Komentarze są zamknięte