Trwa medialna ofensywa rządu

Redaktor Obywatelski2

Trwa ofensywa medialna rządu Donalda Tuska. Po piątkowym espose premiera oraz przedstawieniu konkretnych projektów przez ministra transportu oraz minister rozwoju regionalnego czas na minister edukacji. 

Minister Szumilas zapowiedziała dofinansowania w wysokości 320mln na funkcjonowanie przedszkoli aby nawet najmniejsze gminy miały dostęp do tych pieniędzy. O tym czy 2-latek zostanie przyjęty do przedszkola będzie decydował dyrektor konkretnej placówki.

Minister zapowiedziała również, iż od 2015 roku każdy uczeń będzie musiał zdawać maturę rozszerzoną przynajmniej z jednego przedmiotu. Taki system ma ułatwić rekrutację na uczelnie wyższe (które świecą obecnie pustkami …).

Minister zapowiada również zmiany w systemie nauczania zawodowego. Będzie dostępna większa liczba zajęć praktycznych oraz mają pojawić się ułatwienia w zdawaniu egzaminów przez osoby dorosłe.

oprac: ŁŻ

 1. Ozi
  | ID: ebd2266b | #1

  Dofinansowanie przedszkoli pic na wodę /miało być w 2012/, nowe żłobki -ściema, nowa podstawa programowa – ściema, działanie Głownej Komisji Egzaminacyjnej – ściema, poziom edukacji – żenada i wstyd, laptop w każdej klasie – ściema, zwolnienia nauczycieli – real, likwidacja szkół – real, wzrost zatrudnienia w ministerstwie- real, produkowanie bezrovbotnych – real,
  Za co się nie wezmą to propaganda, obiecanki i kłamstwa!!!
  I co ciekaw każdy kolejny minister to coraz większy „fachowiec”!!!!!!

 2. | ID: 78155143 | #2

  Najsłuszniej byłoby wysłać tych „fachowców”, ministrów – „od wszystkiego”, do zmywaka na Wyspy.
  Dołączyli by do wykształconych, gdzie w zasięgu reki są złobki i przedszkola, odpowiedni program edukacyjny, dofinansowanie na dzieci, itp.dobra,niezbędne do życia i skończyłaby się ich udręka w kłamaniu i obiecywaniu gruszek na wierzbie polskiemu społeczeństwu.
  A Rodacy by z ulgą odetchnęli.
  Uważam, że póki co ,zamiast „wycieczek” do Warszawy,słuszniej byłoby w terenie zablokować posłów w ich wypaśnych biurach – bez chleba i wody.”
  Dlaczego głodować mają tylko skrzywdzeni Rodacy?
  A to o lekcje historii się upominają, a to o sprawiedliwe traktowanie przez sądy, prokurature, prawników,skarbówke.
  Niech pseudo- fachowcy doznają codziennego stresu,może zrozumieją,że błędnie postępują.
  Faktem jest,że czeka surowa kara za sprzeniewierzenie się narodowi polskiemu.
  Pan Bóg nierychliwy,ale sprawiedliwy.
  i

Komentarze są zamknięte