„Rozkazy posyłające ludzi na śmierć muszą być wydawane wtedy, gdy jest cień szansy na sukces” – z Arkadiuszem Karbowiakiem, pasjonatem historii, byłym Wiceprezydentem Opola rozmawia Tomasz Kwiatek
Minął dzień na sygnale: 31 lipca, wtorek
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 47-latkę, która ukradła mężczyźnie pieniądze i dwa piwa. By zabranych rzeczy nie stracić, mieszkańcowi Opola Czytaj więcej…
Do Pana Grzegorza Sawickiego z prośbą o konsekwencję
9Panie Grzegorzu apelują do Pana o konsekwencję w działaniu. Napisał Pan do nas list w którym sprostował – powiedzmy, że „nasze pomyłki”. Opublikowaliśmy każde Pana słowo, gdyż zainteresowany czytelnik ma prawo poznać wszystkie wersję. Dlatego teraz proszę Pana o napisanie listu do opolskiej redakcji Gazety Wyborczej Czytaj więcej…
Kościół naszym domem – w dziejach Diecezji Opolskiej
51. Kiedy po raz pierwszy pojawiło się i zabrzmiało pojęcie „Diecezja Opolska”? Kiedy najpierw je pomyślano, zapisano i wypowiedziano? Stało się to kilkadziesiąt lat temu w bardzo napiętej sytuacji społecznej i politycznej Czytaj więcej…
Czy wiesz, że…?
1Polska ma wielu wspaniałych synów, o których każdy z nas powinien pamiętać. Jednym z nich jest Ignacy Łukasiewicz, który urodził się w 1822 r. w Zadusznikach na Podkarpaciu. Łukasiewicz był polskim patriotą ormiańskiego pochodzenia. Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija 94. rocznica ratyfikowania przez Polskę traktatu wersalskiego
2Traktat z Niemcami po zakończeniu I wojny światowej podpisano 28 czerwca 1919 r. w Wersalu, po kilkumiesięcznych obradach Kongresu Pokojowego. Polski Sejm ratyfikował traktat wersalski 31 lipca 1919 r., a postanowienia weszły w życie 10 stycznia 1920 r. Czytaj więcej…