BBC i The Sun najpierw informowały o „polskich obozach”, teraz straszą „polskim rasizmem”

Niezależna Gazeta Obywatelska2

W ostatnich dniach nasiliła się antypolska kampania w brytyjskich mediach, związana z piętnowaniem rasizmu przez kraj, który osiągnął swoją przewagę dzięki niewolnictwu oraz segregacji rasowej.

 

 

Telewizja BBC wyemitowała film, w którym padają słowa: „zostańcie w domu, obejrzyjcie w telewizji, nie ryzykujcie”. Tak były kapitan reprezentacji Anglii Sol Campbell przestrzega rodaków przed wyjazdem na Euro 2012, uważając Polskę za kraj rasistowski.

Z kolei poczytny brukowiec The Sun cytuje słowa gracza Manchesteru Balotellego: „Rasizm jest nie do zaakceptowania przeze mnie, nie uniosę takiego ciężaru. Mam nadzieję, że taki problem nie pojawi się podczas EURO 2012, bo w przeciwnym razie opuszczę murawę i wrócę do domu”.

Można by oczywiście długo dyskutować bezzasadność owych zarzutów – długo, bowiem stoi za nimi zła wola oraz pieniądze, które na łowieniu „rasistów” w Polsce zarabiają również rodzimi polonofobi, wspierający duchowo lub fizycznie produkcję takich filmów.

Nie przytoczono żadnej statystyki, nie podano żadnych faktów z historii Polski. Po prostu stwierdzono, że Polska to kraj rasistowski i basta. Wprawdzie Polska nigdy nie miała kolonii a w czasach świetności przygarniała wszystkich niechcianych z „bardziej tolerancyjnych krajów”, lecz kto o tym dziś pamięta. Teza jest teza, pieniądz jest pieniądz, ktoś winny być musi.

To nie walki na tle etnicznym w Paryżu czy Londynie, to nie zabójstwa imigrantów w Niemczech, to „rasistowska Polska”, która wybiera na burmistrzów, wójtów a nawet posłów czarnoskórych obywateli, mimo że imigrantów w Polsce jest bardzo mało.

Jak to możliwe? W takim Bundestagu nigdy nie było czarnego posła, a przecież tam tolerancja podobno jest wzorcowa (do tego stopnia, ze nie uznaje się mniejszości polskiej oraz Jugendamty zabraniają często mówić po polsku)?

No może rzeczywiście coś się czasem zdarzy. Taki Wojewódzki to dla wielu przykład mainstreamowego rasisty i polonofoba, ale dlaczego jego zachowanie rzutować na resztę Polaków? Tyle, że o nim jakoś nie piszą.

Warto bliżej przyjrzeć się zarówno BBC, jak i The Sun. Obydwa te media już wiele razy zniesławiały Polskę szerząc antypolonizm.

BBC wielokrotnie informowało o „polskich obozach koncentracyjnych”. Szczegółowy raport na ten temat przygotowała grupa Polish Media Issues i jest on dostępny na stronie www.germancampspolishvictims.info

Raport ten przeraża ilością i częstotliwością użycia przez BBC zwrotu „polish concentration camp” oraz zwrotów pochodnych.

Drugie z mediów, The Sun, przynajmniej raz sugerowało, że Auschwitz oraz getto w Łodzi były również polskie.

Obydwa z mediów są więc niewiarygodne, a co gorsza są zaangażowane w kampanię antypolonizmu, czyli uprzedzeń etnicznych wobec Polaków. Czy nie jest więc tak, jak głosi opowieść ludowa, że złodziej krzyczy łap złodzieja? Przynajmniej tak to wygląda.

Konieczne jest, aby Polacy mieli świadomość, kto tworzy o nas informacje. Tworzą je pisma, dalekie od rzetelności oraz traktujące poprawność polityczną wybiórczo.

Chciałoby się powiedzieć: Polak bronił Anglię, Polak zrobił swoje, Polak może odejść. Ale czy to nie rasistowskie? Dla nich widać nie.

Autor: Sejsmograf Antypolonizmu

 1. z Niemodlina
  | ID: aac4e6bf | #1

  BBC to taki odpowiednik polskiego? TVN. To media lewicowo-liberalne, atakujące prawicę i konserwatystów.Pani Margaret Thatcher przekonała się o tym nie raz.

  Poza tym, sprawa nadaje się do prokuratury, kraj który „dorobił się” na koloniach, niewolnictwie i segregacji rasowej zarzuca Polsce…..rasizm ???? antysemityzm???? :) :)
  A gdzie Żydzi w średniowieczu znaleźli schronienie ??? w Anglii ??? czy w Polsce???? Przykłady można mnożyć.
  To jest po prostu ewidentny atak na polskie wartości, na nasze przywiązanie do tożsamości narodowej czy kościoła katolickiego jak i również zdrowego podejścia zdecydowanej większości społeczeństwa np. do prób legalizacji związków homoseksualnych.

 2. Piotr Rubas
  | ID: ffa3bbd4 | #2

  The Sun – jego właścicielem jest firma News International PLC, będąca filią większego przedsiębiorstwa News Corporation Ruperta Merdocha – Żyda milionera związanego z USA i Australią

Komentarze są zamknięte