Subiektywny przegląd tygodnia: Jaki w natarciu, a w Loży Prezydenckiej będzie Putin

Redaktor Obywatelski6

Z Opola

Poseł Patryk Jaki udzielił wywiadu „Gazecie Wyborczej”, w którym przekonuje dlaczego Prezydent Zembaczyński powinien ustąpić, jednak troszkę bardziej merytorycznie niż zrobił to PiS. Nie jestem tutaj stronnikiem, bo stawiam Prawo i Sprawiedliwość na równi z Solidarną Polską (są to dobre inicjatywy) jednak należy zwrócić uwagę, że Jaki podaje przykłady merytoryczne: brak zainteresowania miastem ze strony Zembaczyńskiego, który będzie teraz robił wszystko, aby się oczyścić z zarzutów. Może to spowodować jeszcze większy zastój niż dotychczas, z czym oczywiście się zgadzam.

To będzie tydzień Patryka Jakiego. Młody poseł wykonał dość populistyczne zagranie publikując oświadczenie do policji, w którym daje dobę funkcjonariuszom na złapanie sprawców bijatyki w barze w Opolu. Dość kontrowersyjna sprawa, która budzi słowa uznania jak również krytykę. Ja staję po środku, ponieważ zaskakuje mnie aktywność poselska w tej sprawie, jednak dawno żaden z polityków nie podjął tak zdecydowanego działania w sprawie bezpieczeństwa miasta. Nie wspomnę nawet o prezydencie, który siedzi cichutko pod kołderką.

Ryszard Galla! Tak właśnie teraz będzie o nim, poseł Mniejszości Niemieckiej aktywnie działa na rzecz naszej rzeki Odry. Chwali się takie działanie posła, w którym podobno płynie troszkę krwi polskiej, troszkę niemieckiej krwi. Jednak za bardzo niech się Pan Galla nie cieszy, bo my wiemy jakie pomysły w nim drzemią.

Marcin Ociepa stwierdził, że odwołanie Prezydenta Zembaczyńskiego byłoby niepotrzebnym zamieszaniem. Może, tak, jednak należy pamiętać, iż Ociepa jest tutaj konkretną stroną- jest koalicjantem, któremu mało zależy na zmianach w Ratuszu.

Posłowie Żyżyński i Kłosowski ratują kamienicę przy ul. 1 Maja, która rzekomo należy do Niemca, który nie daje żyć jej lokatorom. Brawo! Wreszcie Panowie zajmują się czym ciekawym, Jednak to kolejny przykład gdy parlamentarzyści wchodzą w buty samorządowców, gdyż ci nie działają poprawienie.

Z Kraju

Były prezydent „Olek” Aleksander Kwaśniewski, powiedział, iż w sprawie Bin Ladena postąpiłby tak samo jak Prezydent Obama. Olkowi chyba brakuje polityki, bo zaczyna komentować poczynanie innych w stosunki do swoich własnych myśli.

Premier zaprasza Jarosława Kaczyńskiego na obiad i mecz podczas Euro 2012. Oczywiście Donald Tuska za namową PR-owców chce przeciągnąć głosy na swoją stronę po konferencji PiS dotyczącej rozejmu na czas trwania mistrzostw. Za późno panie premierze za późno, bo oczywiście Kaczyński na wszystkie mówi jedno- nie, dziękuję.

I jest afera o Lożę Prezydencką na stadionie w Warszawie. PiS oczywiście ma rację, bo nie sprzedaje się miejsca o takiej nazwie osobie, która wprowadzi do środka prezydenta Rosji. Tak więc Polska Loża Prezydencka będzie gościć Prezydenta Rosji Putina. Brawo!

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz odmówił wejścia na obrady Senatu związkowcom Solidarności. Jak nie to spałować ich jak to mówi Wałęsa!

Muszę przyznać szczerze, że Ryszard Kalisz rozjechał chłopa, który podjechał taczką z gnojem przed miejsce w którym miała odbyć się konferencja prasowa z udziałem posła SLD. Kalisz podbijał młodym działaczem Socjalistycznej Młodzieży Polskiej jak piłeczką do ping-ponga. Nie tak się to robi, widać, ze na lewicy nie wiedzą jak robić happeningi polityczne.

Ze Świata

Sąd rejonowy w Charkowie odroczył do 25 czerwca drugi proces byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, skazanej już w ubiegłym roku w innym postępowaniu karnym na siedem lat więzienia. Wnioskowała o to prokuratura wskazując, że stan zdrowia byłej premier jest na tyle poważny, że nie może uczestniczyć w procesie.

W Niemczech spada poparcie dla rządzącej krajem partii CDU. W najnowszym sondażu ugrupowanie kanclerz Angeli Merkel zanotowało najgorszy wynik od ponad pół roku. Sama szefowa rządu nie traci jednak na popularności. Zobaczymy co pokarzą wybory.

Minister Joanna Mucha czyta przemówienie: O, O, O, O, O, O… . Nagle przerywa jej asystent i mówi: pani minister, to są kółka olimpijskie, tekst jest poniżej…” – taki żart na temat szefowej resortu sportu przytacza niemiecki dziennik „Die Welt”. My też się śmiejemy- hehehe

Autor: Łukasz Żygadło

 1. z Niemodlina
  | ID: 5e18aa5b | #1

  Moim zdaniem, politycy prawicowi nie powinni udzielać wywiadów dla gazety wyborczej, nie powinni też pokazywać się w TVN’ie czy POLSACIE ani np. w TVP w programie lisa.
  Proszę zauważyć jak przedstawiciele rządu, posłowie PO bojkotują program pana Pospieszalskiego, zawsze stoją puste krzesła, moim zdaniem powinniśmy ich traktować tak samo, mediom w których obiektywizm i rzetelna informacja zastąpiły manipulacja i kłamstwa nie powinno się robić dodatkowej reklamy ani w jakikolwiek inny sposób je wspierać.

 2. Piotr Rubas
  | ID: 25ce3f46 | #2

  Też uważam że politycy prawicowi, patriotyczni nie powinni chodzić do świństwa typu WSI24, Pejsat czy Żydorcza.
  Należy bojkotować te media. A jak ktoś z Pis-u czy SP udziela tym antypolskim mediom głównego ścieku wywiadu to robi mi się niesmacznie. Bardzo to mi się nie podoba i dużo tracą w moich oczach.
  Z bolszewią nie zadaje się nigdy!

 3. Kubex
  | ID: dc1dae06 | #3

  tak, tylko jak nie będą tam chodzić to nie będzie ich widać, i tępy naród nie będzie na nich głosował, taka jest smutna prawda

 4. z Niemodlina
  | ID: d7c6eb3a | #4

  „Tępy naród” czyli okłamywane i manipulowane sPOłeczeństwo, które czyta gazete wyborczą lub ogląda programy reżimowych pseudo-dziennikarzy takich jak lis czy olejnik nie jest na tyle odporne na kłamstwa i manipulacje, po prostu nie myśli na tyle samodzielnie, aby po obejrzeniu czy wysłuchaniu prawicowego polityka nagle było w stanie zmienić swoje narzucone poglądy i sympatie polityczne.

  Tutaj potrzebne są inne działania, bojkot wyżej wymienionych mediów i dziennikarzy poprzez aktywny udział w tworzącym się i rosnącym w siłę każdego dnia tzw. drugim obiegu, to wspieranie niezależnych mediów i dziennikarzy daje nadzieje na odkłamanie i obudzenie „tępego narodu”. Społeczeństwa nie da się bez końca okłamywać i nim manipulować, obecnie media tzw. mainstreamowe wraz z tworzącymi je „dziennikarzami” prędzej czy później trafią na śmietnik historii.
  Każdy swój rozum ma, jeżeli ktoś lubi być okłamywany i zasypywany marnymi, nic nie wnoszącymi w życie informacjami ten nadal będzie sięgał po sprawdzone w tym TVN’y czy gazety wyborcze, jednak jak pokazują ostatnie wyniki finansowe tych mediów, Polacy powoli budzą się ze snu, spragnieni prawdziwych informacji.

 5. Czytelnik
  | ID: 31a48ae9 | #5

  Nawet poseł PiS sprzedaje newsa GW i jaki dumny że zbił cenę:)) A GW szydzi z chłopaków samym tytułem, to się nazywa prawica http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,11815042,Politycy_prawicy_uzbierali_na_film_o_L__Kaczynskim.html

 6. | ID: 28afdd29 | #6

  Media mamy takie, jakie mamy i nie widać aby w najbliższym czasie coś się zmieniło!!! Politycy się zaprzedają i to politycy z każdej opcji i jesteśmy póki co bezsilni!!!! Jedyna nadzieja w Panu Sanockim!!!

Komentarze są zamknięte