„Rodzina receptą na kryzys” to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny

Niezależna Gazeta Obywatelska1

W sobotę 31 marca br.  na spotkaniu organizatorów Marszów dla Życia i Rodziny w Krakowie poznaliśmy hasło przewodnie tegorocznych marszów, które przejdą w ponad 30 miastach Polski w tym po raz pierwszy w Opolu. „Rodzina receptą na kryzys” – tak sformułowane hasło tegorocznego ruchu marszowego pro – life ma nawiązywać do VIII Światowych Spotkań Rodzin w Mediolanie, których motywem przewodnim są hasła „Rodzina: praca i święto”.

Podczas krakowskiego spotkania koordynatorów Marszów dla Życia i Rodziny, była również  mowa o tym, jak komunikować ideę marszu, jak tworzyć komunikaty prasowe, jak dobierać media do współpracy oraz jak promować Marsz w internecie, który obecnie jest najważniejszym medium Polaków, gdyż  ¾ populacji posiada komputer z dostępem do internetu. Na spotkaniu zaprezentowano także projekt nowej ogólnopolskiej strony ruchu marszowego, na której będą również informacje dotyczące marszu w Opolu.

Gospodarzami spotkania był Instytut im. ks. Piotra Skargi z Krakowa oraz Fundacja Obchodów Narodowego Dnia Życia, która od lat organizuje Marsze dla Życia i Rodziny.

Warto dodać, iż w Diecezji Opolskiej doświadczenie w organizacji  marszu ma jedynie Racibórz, który w tym roku już po raz trzeci będzie organizował Marsz dla Życia i Rodziny. Dobrze, że wreszcie Opole zaistnieje na mapie tych miast Polski, które opowiadają się za Życiem. W tym roku Marsze dla Życia i Rodziny przejdą  m.in. ulicami sąsiednich miast jak: Częstochowa, Katowice, Gliwice, Wrocław, Racibórz.

Autor: Tomasz Kwiatek

  1. | ID: 5606ca84 | #1

    Chcesz dołączyć do Marszu dla Życia i Rodziny w Opolu kliknij http://www.facebook.com/events/262708800475820/

Komentarze są zamknięte