4. Czy pigułka RU-486 nie jest oczywistą odpowiedzią na kontrowersje dotyczące przerywania ciąży?
We Francji i w Wielkiej Brytanii używano silnego syntetycznego sterydu do dokonywania aborcji między piątym a siódmym tygodniem ciąży. Czytaj więcej…
4. Czy pigułka RU-486 nie jest oczywistą odpowiedzią na kontrowersje dotyczące przerywania ciąży?
We Francji i w Wielkiej Brytanii używano silnego syntetycznego sterydu do dokonywania aborcji między piątym a siódmym tygodniem ciąży. Czytaj więcej…
Przyzwyczailiśmy się już, że politycy nie są niestety wzorem prawdomówności. Ale tak naprawdę ważne jest nie to, co obiecują, tylko to, o czym nie mówią. Czy gdyby premier Tusk i minister Rostowski przed 9 października 2011 roku uczciwie poinformowali wyborców Czytaj więcej…
Co jest źle w prezydenckiej uchwale dotyczącej budowy Parku Technologicznego, że nawet koalicjant nie chce jej poprzeć?
Nie ma w projekcie nic złego, zawiera wszystko to co powinien zawierać. Czytaj więcej…
Czy jesteście gotowi poprzeć pomysł budowy Parku Technologicznego proponowany przez PO?
Zastanawiamy się nad pomysłem parku, ponieważ nie chcemy blokować rozwoju miasta, szczególnie, że taki park może znacznie się do tego przyczynić. Czytaj więcej…
Panie Przewodniczący dlaczego nie chcecie poprzeć prezydenckiej uchwały dotyczącej Parku Technologicznego?
Park jest potrzebny, dlatego samą idee popieramy, Czytaj więcej…
Radnemu, który nieodpłatnie zasiada w zarządzie powiatu, rada może przyznać wyższą dietę. Czytaj więcej…
Dwie opolskie inwestycje, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki oraz Miejska Biblioteka Publiczna zostały nominowane w konkursie TOP Inwestycje Komunalne 2012 organizowanym przez Portal Samorządowy.
Projekt „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej i kulturalnej centrum Opola” został nominowany w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2012. Czytaj więcej…
Zarzuty o udział w zorganizowaniu w Polsce ośrodka, w którym CIA w latach 2002-03 przetrzymywała jeńców podejrzewanych o terroryzm postawiono byłemu szefowi Agencji Wywiadu Zbigniewowi Siemiątkowskiemu Czytaj więcej…
Panowie rozpoczęliście głodówkę w obronie polskiej szkoły, co przelało szalę goryczy i czemu zdecydowaliście się na tak drastyczny krok? Dlaczego na głodówkę wybraliście akurat to miejsce?
Adam Kalita, Grzegorz Surdy*, głodujący w obronie polskiej szkoły. Czytaj więcej…
Na konferencji w Jałcie w lutym 1945 r. USA i Wielka Brytania oddały Polskę dla ZSRR i ustaliły granicę wschodnią między Polską a ZSRR na linii Curzona. Postanowienia te odrzucił polski rząd w Londynie. Postanowiono trwać w oporze i nie legalizować bezprawia. W marcu 1945 r. do komendanta głównego AK Leopolda Okulickiego i delegata na kraj Jana Stanisława Jankowskiego dotarło zaproszenie na rozmowy z przedstawicielami ZSRR. Czytaj więcej…
27 marca 1532 r. w Raciborzu zmarł bezpotomnie książę Jan II Dobry, ostatni przedstawiciel opolsko-raciborskiej linii Piastów. Pozostawił po sobie rozwijające się księstwo i kościół św. Krzyża w Opolu, Czytaj więcej…