„Tłumaczyli, że bronią SLD” – z Violettą Porowską, Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Opola i szefową Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Opola rozmawia Łukasz Żygadło

Niezależna Gazeta Obywatelska2

W zeszły czwartek odbyła się Sesja Rady Miasta Opola. Jakie ważne rzeczy zaszły na niej pod względem klubu PiS?

Sesja miała dla nas dwa najważniejsze interpunkty: zmiany w komisjach i podwyżki. Jeśli chodzi o podwyżki, to oczywiście byliśmy przeciwni wszystkim, ale PO do spółki z Razem dla Opola nas przegłosowali. I tak od nowego roku wzrosną: podatek od nieruchomości, opłaty targowe, opłata od środku transportu oraz za wodę i ścieki.

Jak się ma kwestia słynnego już podatku od posiadania psa?

Nie udało się prezydentowi wprowadzić podatku od psa – tu zgodnie, poza Radnym Smagałą z PO- jedynym wyjątkiem na sali, Rada Miasta Opola odrzuciła projekt. Jednak przyszły rok i tak będzie drogi bardzo.

 

Doszło do pewnych zmian w komisjach ratuszowych. Czy jesteście zadowoleni z rezultatu głosowania?

Co do zmian w komisjach, to najważniejsza była dla nas rewizyjna, bo tu proponowaliśmy doktora Marka Kawę na przewodniczącego i udało się, został wybrany. Ale najwięcej zamieszania było przy komisji społecznej, do której proponowaliśmy radnego Dariusza Całusa, i tu ku naszemu zdziwieniu związani z posłem Patrykiem Jakim radni Michał Nowak i Przemysław Bukowski zagłosowali przeciw. Tłumaczyli, że bronią SLD, gdyż  Komisja miała należeć do SLD i to oni powinni mieć tam przewodniczącego, to że w uchwale był nasz kolega ich w ogóle nie interesowało i zagłosowali przeciw. Całe szczęście udało nam się przegłosować tę uchwałę i radny Całus jest członkiem komisji społecznej.

Dziękuję za rozmowę.

  1. RVNG
    | ID: ce99de5c | #1

    Leszek Pogan to także SLD :)

  2. Mick niebieskie oko
    | ID: 1fd102fa | #2

    ta

Komentarze są zamknięte