Opolski przegląd sportowy: Orlik przegrywa, ZAKSA wygrywa a Tyc strzela gola

Niezależna Gazeta Obywatelska1

W sobotę dnia 29.10.2011 roku oraz dzień później, w niedzielę Orlik Opole rozegrał dwa mecze w pierwszej lidze hokeja na lodzie na własnym lodowisku w hali Toropol. Przeciwnicy byli wymagający, najpierw Legia Warszawa, która przed spotkaniem była nawet liderem tabeli, a następnie GKS Katowice, który od przeszło trzech kolejek plasuje się na pierwszym miejscu. W obu przypadkach Orlik doznał porażki w tym samym stosunku, 4-6. Również styl gry w tych spotkaniach był podobny jeżeli idzie o naszą drużynę. O ile w pierwszej tercji Opolanie byli w przewadze, a bardziej wymagający kibice powiedzą, że toczyli równą walkę z przeciwnikami, o tyle wraz z upływem minut hokeiści z orłem na torsie zdecydowanie opadali z sił, mając nieliczne przebłyski. Warto napisać słówko o kibicach, którzy do końca wierzyli w Nasz zespół dodając otuchy w trudnych momentach. Orlik Opole obecnie zajmuje przedostanie miejsce w tabeli (Liga liczy 6 zespołów). 5 Listopada zmierzą się we własnej hali z Polonią Bytom i będzie to ostatni mecz na Opolskim Toropolu.

Kolejne dwie wygrane ZAKSY!

W tygodniu ZAKSA wygrała drugi mecz w Lidze Mistrzów z hiszpańskim zespołem CAI Teruel, a w weekend rozprawiła się w lidze z Politechniką Warszawską. Były to kolejno siódme i ósme zwycięstwo z rzędu w tym sezonie. Ważniejsze jest jeszcze to, że Kędzierzynianie nie stracili jeszcze w tym sezonie punktów. Nie chciałbym być złym prorokiem, ale ta passa może się niedługo skończyć, a wszystko to za sprawą zbliżającego się spotkania w Pucharze Europy z Trentino Volley. Jest to obecnie najlepszy zespół na świecie, który co roku zdobywa trofeum na wielu frontach. Pytaniem zasadniczym jest, która z drużyn obecnie prezentuje wyższy poziom. Zarówno liga włoska jak i polska są jednymi z najlepszych na świecie, Trentino i ZAKSA przewodzą w tabelach ligowych, są także liderami swojej grupy w Lidze Mistrzów. Z pewnością będzie to jeden z najważniejszych meczów w całym sezonie każdego kibica siatkówki.  Ten rok dla siatkarzy Kędzierzyna jest po prostu piękny…  ale powoli staje się problemem dla komentatorów sportowych, redaktorów, reporterów. Trudno jest opisać prostymi słowami to co na parkietach polskich jak i europejskich rozgrywa ZAKSA. Miejmy jednak nadzieję, że passa ta będzie trwała jak najdłużej, wtedy na pewno będzie czas na znalezienie adekwatnych słów, które oddałyby w pełni to, jak prezentuje się nasz wspaniały klub.

Victoria Częstochowa 0-1 Odra Opole.

W miniony weekend na stadionie w Częstochowie padł tylko jeden gol, jego autorem był największy gwiazdor Odry, Tadeusz Tyc. Był to jego 15-ty gol w tym sezonie, dzięki czemu stał się samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Dzięki jego wielkim umiejętnościom OKS znajduje się na 4-tym miejscu w lidze, goniąc czołówkę. Do lidera jest dość duża strata, bo aż 8 „oczek”, natomiast do 3-go miejsca 5 punktów. Dla ciekawskich warto dodać, że w sobotę Tadek kończył 28 lat, więc jego bramka była prezentem urodzinowym, który piłkarz sam sobie sprawił. Następny spotkanie odbędzie się w Bielsku-Białej z tamtejszą Stalą.

Autor: Adam Kolański

  1. Adam
    | ID: cf024ed6 | #1

    Tadziu Tyc jest w gazie:) I chyba nie mamy się co obawiać, że odejdzie z Opola. Miał juz swoje szanse w Amice i Flocie. Czekam na awans. Mam dość III – ligowego marazmu.

Komentarze są zamknięte