Znana skandalistka, feminazistka, zwolenniczka aborcji – Kazimiera Szczuka, brylowała w tabloidach i w śmieciowych reality-show różnych Wojewódzkich. W jednym z tych programów Szczuka wydrwiła niepełnosprawną dziewczynkę Madzię Buczek, założycielkę „Podwórkowych Kółek Różańcowych” Radia Maryja. Po tym programie do Instytutu Badań Literackich, gdzie Szczuka jest zatrudniona napłynęło mnóstwo listów protestujących przeciwko jej brutalnemu atakowi na niepełnosprawną osobę. Czytaj więcej…
Historia Plutonu „Śmiertelnych” – część II: U „Bartka”
Na Baraniej Górze i jej stokach Zdzisław Kraus spędził cały sierpień 1945 r. Był wówczas świadkiem formowania się zrębów przyszłego Zgrupowania „Bartka”.
W tym okresie na Baraniej Górze znajdowało się około 35 osób, przeważnie przyszłych grupowych i członków sztabu „Bartka”, ludzi najbardziej zaufanych, którzy stanowili kadrę przyszłego zgrupowania. Wśród nich byli m.in. oprócz Henryka Flame Czytaj więcej…
Fenomeny naszych czasów – cyfryzacja kontaktów międzyludzkich
Do jednych z fenomenów naszych czasów należy zaliczyć zjawisko cyfryzacji kontaktów międzyludzkich. W XXI wieku mamy do czynienia z intensywną cyfryzacją na poziomie relacji. Już na wstępie podkreślam (by ubiec krzykaczy), że nie chcę generalizować. Wielu z nas preferuje bezpośrednie formy kontaktu i hołduje tradycyjnym formom spotkań. Ale trzeba przyznać, że wśród nas jest wielu, którzy optują za kontaktem poprzez sieć internetową. Czytaj więcej…
Dariusz Całus nowym radnym Opola
1Jednak nie Marek Samborski zastąpi Patryka Jakiego w Radzie Miasta Opola. Wszystko za sprawą ciążącego na nim wyroku karnego. Jak potwierdził w rozmowie z NGO Marek Samborski, nie był świadomy , że zdarzenie z 2002 r. za jazdę pod wpływem alkoholu ulega zatarciu skazania, po pięciu latach, ale od chwili wykonania wyroku. – „Zapłaciłem grzywnę dopiero w 2007 r., nie miałem wcześniej wystarczającej ilość środków” – powiedział Marek Samborski. Najbardziej zaskoczony jest Dariusz Całus, który kilka godzin temu dowiedział się, że będzie radnym. Czytaj więcej…
Ziobro: „Albo PiS stanie się zwycięską formacją, albo będzie konieczne zbudowanie obok siebie dwóch ugrupowań”
8Zbigniew Ziobro kontynuuje ofensywę polityczną. W wywiadzie dla najnowszego „Uważam Rze” wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości oraz poseł do Parlamentu Europejskiego wezwał do dyskusji po porażce partii w ostatnich wyborach:
Po pierwsze jedność. Po drugie korekta i modernizacja PiS. PO TRZECIE ZWYCIĘSTWO. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych rozłamów czy wyrzuceń. Czytaj więcej…
Mąż zabił żoną i niewiele brakowało, a dostałby medal
Prezydent RP przyznał medale za długoletnie pożycie małżeństwu z gminy Jordanów. W listopadzie miały być wręczone, jednak tak się nie stanie – kilka tygodni temu mąż zabił żonę. Wójt gminy nie wie, co ma teraz zrobić z medalem.
Według Kancelarii Prezydenta RP w takiej sytuacji medal nie może zostać wręczony, a podejrzany powinien zostać go pozbawiony. Czytaj więcej…
„Wspieramy Mamy” – można do piątku składać projekty
Jeszcze tylko do piątku 28 października (decyduje data stempla pocztowego) organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z całej Polski, mogą składać wnioski do programu AXA „Wspieramy Mamy”. Założenie programu jest takie, aby składane projekty, miały na celu wsparcie kobiet znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, matek cieszących się macierzyństwem, ale również borykających się z trudnościami w codziennym życiu. Czytaj więcej…
Szkoda PJN
5W ostatnich dniach obradowała Rada Krajowa PJN, na której Prezes partii Paweł Kowal, zapewniał, że partia będzie przygotowywać się do kolejnych wyborów. Celem jest stworzenie ugrupowania liberalno-konserwatywnego. Idea bardzo ciekawa, która jest również bardzo piękna i której jestem w stanie z całego serca kibicować, jednocześnie jest bardzo trudna do zrealizowania. Przyczyn trudności można wymieniać wiele, jednak główną istotą problemu jest brak zaufania społecznego do tego projektu. Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija smutna 216. rocznica III rozbioru Polski
Ponad 60 lat panowania królów z dynastii saskiej przyczyniło się do osłabienia państwa polskiego i włączenia go w orbitę wpływów państw sąsiednich w tym głównie Rosji, co w konsekwencji doprowadziło do jej upadku. W 1772 r. Austria, Prusy i Rosja porozumiały się i podpisały w Petersburgu traktat rozbiorowy Polski. Austria zajęła południowe ziemie między Wisłą i Zbruczem (83 tys. km²), Prusy – Pomorze Gdańskie z Warmią, część Wielkopolski i Kujaw (36 tys. km²), a Rosja – obszar na wsch. od Dźwiny i Dniepru 92 tys. km²). Czytaj więcej…