Katolicki tygodnik „Niedziela” nie zgodził się na opublikowanie na swoich łamach artykułu krytykującego PiS. Tekst miał wytknąć największej partii opozycyjnej nieobecność dziesięciu posłów podczas głosowania nad ustawą o in-vitro. Ustawa ta została odrzucona większością pięciu głosów. Za to właśnie autor zakazanego artykułu chciał skrytykować PiS. Mimo zapewnień szefostwa PiS o realizowaniu chrześcijańskich postulatów, wielu członków tej partii zlekceważyło tą bardzo ważną dla katolików sprawę i nie stawiło się na głosowaniu. Czytaj więcej…
Ruch Palikota na Wiejskiej?
1Janusza Palikot i Ruch Palikota na Wiejskiej otworzy nowe podziały społeczne. Na listach tej partii swoje miejsce znalazło sporo osób kojarzonych z antyklerykalizmem czy ruchami gejów i lesbijek. Ba, niektórzy znaleźli się na czołowych miejscach list tej organizacji.
W związku z najnowszym sondażem SMG/KRC dla TVN24 Ruch Palikota może liczyć na 7% poparcia. Czytaj więcej…
Te same media, które kategorycznie żądały zwolnienia Farfała, bronią decyzji o zatrudnieniu Nergala
4Rada Programowa Telewizji Publicznej odrzuciła uchwałę potępiającą zatrudnienie satanisty Adama Darskiego zwanego Nergalem, jako jurora w nowym show TVP2. Nie będę roztrząsać słuszności tej decyzji, ale jedynie przypomnę fakty obnażające hipokryzję pewnych środowisk.
18 maja 2006 r. Rada Nadzorcza mianowała na członka Zarządu Telewizji Polskiej S.A. Piotra Farfała. Wydarzenie to wywołało burzę w lewicowych mediach, gdyż nowy wiceprezes TVP okazał się być byłym skinheadem, działaczem skrajnie prawicowych Czytaj więcej…
Organizacja Polska część II – Pokolenie Polski Niepodległej
Tym określeniem zaczęli posługiwać się współcześni na określenie pokolenia, które urodziło się na progu XX wieku. Pokolenie to wyrastało w pozytywistycznych ideałach pracy u podstaw a młodość hartowana była w szeregach ochotniczych formacji wojny 1920 roku. Byli to twórcy tzw. Rzeczpospolitej Akademickiej, zintegrowanego pod względem ideowym środowiska studenckiego z którego wyrósł Ruch Młodych, samorzutna, apolityczna formacja ideowo-wychowawcza, wolna od sporów i knowań politycznych, patrząca w przyszłość a nie w przeszłość. Czytaj więcej…
Watch DOG: Gazetka Wyborcza PO
1Wczoraj na światłach przy ul. Oleskiej w Opolu siedząc w samochodzie, otrzymałam bezpłatną gazetkę. „Jak dają to biorę, jak biją to uciekam” – pomyślałam biorąc gazetkę. Wyciągając z samochodu zakupy, wzięłam również gazetkę. Patrzę, oglądam. Okazało się, że to „Panorama Silesia”, którą widziałam kiedyś, jak byłam w Katowicach. Odwracam gazetkę, a na ostatniej stronie poseł Korzeniowski ze sloganem wyborczym „Konkrety nie slogany”. Gazetka coraz bardziej mnie zaciekawia. Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija 4. rocznica beatyfikacji Marii Luizy Merkert
30 września 2007 r. Maria Luiza Merkert została beatyfikowana w Nysie. Uroczystości przewodniczył reprezentant papieża Benedykta XVI, prefekt kongregacji spraw kanonizacyjnych w Watykanie, kardynał José Saraiva Martins. Obraz beatyfikacyjny namalowała siostra Felicyta Szewczyk, a święto błogosławionej ustanowiono na 14 listopada.
Maria Luiza Merkert urodziła się 21 września 1817 r. w Nysie w rodzinie mieszczańskiej. Była niemiecką zakonnicą katolicką, założycielką Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Czytaj więcej…
Ustawka wyborcza POd Jarmuziewicza
Wczorajsza sesja Rady Miasta Opola mimo, iż składała się z ponad 40 punktów programowych, przebiegła bardzo sprawnie. Z istotnych spraw warto odnotować fakt, iż uchwała o wypożyczalni rowerowej, którą zaproponował PiS wróciła na prośbę Prezydenta Ryszarda Zembaczyńskiego do ponownych prac w komisji. Również uchwała dotycząca zagospodarowania osiedla przy ul. Dambonia, w której chodziło o przejęcie przez miasto terenu należącego do wojska, który następnie zamieniono by na park osiedlowy, na prośbę Prezydenta została skierowana do ponownego rozpatrzenia w komisji. Czytaj więcej…
Udział Legionu Ukraińskiego w agresji na Polskę
11 września 1939 r. rozpoczęła się II wojna światowa, a właściwie jej pierwszy etap – zwany dziś nierzadko kampanią polską lub wojną polską. W powszechnym świadomości w działaniach bojowych tego okresu brały udział jedynie siły polskie i niemieckie; względnie sowieckie po 17 września. Tymczasem w konflikcie rozpętanym na ziemi polskiej przez Niemców od początku brały udział, i to po obu stronach, cudzoziemskie oddziały zbrojnie, zarówno regularne jak i ochotnicze.
Po stronie polskiej walczyli m.in.: ochotnicy z Legionu Czytaj więcej…