Jan Paweł II – „papież życia”

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Liderzy ruchów pro-life zwracają uwagę, że Jan Paweł II był „papieżem życia” i jego beatyfikacja jest afirmacją jego pracy w obronie życia nienarodzonego. „Jan Paweł II będzie zapamiętany jako papież życia”- powiedział ks. Frank Pavone, dyrektor organizacji „Priest for Life”. – Widziałem z bliska jego przywiązanie do kwestii obrony życia nienarodzonego- mówi duchowny. Z kolei założyciel „Pro-Life Action League”, Joe Scheidler, przypomniał jak Jan Paweł II powiedział założycielowi „Human Life International”, że obrona życia nienarodzonego „jest najważniejszą pracą jaką trzeba wykonać tutaj na ziemi”.

Według liderów ruchów pro-life najważniejszym dziełem papieża broniącym życia nienarodzonego jest encyklika „Evangelium Vitae”. Ks. Pavone zwraca uwagę, że Jan Paweł II starał się dostarczyć ruchom pro-life duchowej amunicji w walce z aborcją. – Wziął tradycyjne wartości świętości życia i przełożył je na język trafiający do każdego człowieka- mówi duchowny i dodaje, że papież zrobił to efektywnie dzięki skupieniu się na jednostce.

Judie Brown, prezes “American Life League”, mówi, że papież był „inspiracją i niezachwianym światłem dla wszystkich obrońców życia”. Również ona cieszy się z beatyfikacji polskiego papieża. Brat Mattes z “Life Issues Institute” i prowadzący telewizyjny program pro-life “Facing Life Head-On” uważa, że wpływ Jana Pawła II na obronę życia wykraczał daleko poza to co robił Kościół katolicki w tej kwestii. – „Kiedy masz takiego lidera broniącego życia nienarodzonego dziecka i księży podążających za jego słowami to przesłanie pro-life jest mocniejsze”- mówi. „Nie ważne czy jesteśmy katolikami czy nie. Zgadzamy się, że musimy kochać każdego człowieka i respektować jego prawo do życia”- mówi Mattes.

Joe Scheidler wskazuje, że papież podczas swoich wielu pielgrzymek zawsze zwracał uwagę na kwestie ochrony życia poczętego. – „Nawet jako starszy człowiek podróżujący po świecie pokazywał swoje oddanie obronie życia nienarodzonego” – dodaje działacz pro-life i zaznacza, że dzięki temu papież otworzył wiele serc na problem zabijania dzieci nienarodzonych.

Działacze ruchów pro-life są zgodni, że papież ponad podziałami religijnymi był inspiracją dla obrońców życia nienarodzonego i kwestia walki z aborcją była jedną z najważniejszych w czasie jego pontyfikatu.

Źródło www.fronda.pl (za Ł.A/LifeSiteNews)

 

  1. ZBYSZEK KLAMA
    | ID: 3d4a53d3 | #1

    wszystko ładnie ,ale czemu nikt nie podnosi kwestii pokrycia kosztów przelotu prezydenta i reszty polityków na Beatyfikację Jana Pawła II,jak sięgnąć pamięcią wstecz Prezydent Lech Kaczyński jak poleciał na szczyt do Brukseli prawie wszystkie media w Polsce nagłaśniały jakie to są olbrzymie koszty przelotu ,że powinien to pokryć z własnej kieszeni ,a ja proponuje by obecny prezydent + reszta polityków którzy z nim polecieli na Beatyfikację powinni pokryć koszty transportu z własnej kieszeni.

  2. | ID: d87b2e1b | #2

    Żeby tylko przelot, doliczyć trzeba jeszcze wystawny obiad dla 600 osób, jaki wydał Komorowski po beatyfikacji dla swoich gości. Bawią i śmieją się nam w żywe oczy.

Komentarze są zamknięte