Rocznica tragedii smoleńskiej to czas, kiedy przede wszystkim wspominamy ludzi, których tak bardzo nam i Polsce od 10 kwietnia brakuje. Czas, kiedy przypominamy sobie to wszystko, co w tamtym strasznym dniu i po nim się wydarzyło.To moment, kiedy możemy pokazać, że ich śmierć nie poszła na marne, że staramy się nadal o zbudowanie takiego państwa, jakie chciał zbudować Lech Kaczyński i wielu innych wielkich Polaków, którzy tragicznie zginęli w Smoleńsku.
Upamiętnijmy nadchodzące chwile dla nas samych i dla naszych dzieci. Dajmy im świadectwo, które będzie trwało. Uwiecznijmy rocznicę katastrofy smoleńskiej tysiącami naszych osobistych świadectw i zbudujmy z nich wirtualny pomnik tym, którzy zginęli. Zanim nie powstanie na Krakowskim Przedmieściu pomnik ze spiżu czy granitu.
Nasz apel kierujemy do wszystkich, którzy wezmą udział w rocznicowych obchodach 10 kwietnia w Warszawie i 18 kwietnia w Krakowie. Także do tych, którzy nie będą w tych miejscach obecni:
Nagrajcie swoje osobiste świadectwa. Użyjcie wszelkich dostępnych środków:kamer video, kamer w aparatach telefonicznych czy fotograficznych.
Róbmy to w całym kraju i za granicą. W rodzinach, w grupach czy samotnie. Podczas manifestacji, w drodze na nie, w domach przed wyruszeniem czy po powrocie. Jeśli ktoś nie potrafi filmować, to niech swoje świadectwo po prostu napisze.
Będziemy Wasze świadectwa gromadzić, aby powstał z nich film, który to narodowe przesłanie jasno ukaże i utrwali. Wszystkie świadectwa będą jednocześnie dostępne w internecie, na specjalnym portalu www.swiadectwo.tv, który będzie swego rodzaju wirtualnym pomnikiem dla ofiar katastrofy smoleńskiej.
CHCEMY WYDARZENIA 10 i 18 KWIETNIA 2011 ROKU POKAZAĆ OCZAMI TYSIĘCY UCZESTNIKÓW
KAŻDY MA SWOJĄ HISTORIĘ I MOŻE JĄ OPOWIEDZIEĆ (SFILMOWAĆ)
NASZA AKCJA TO ZAPIS ZBIOROWEGO DOŚWIADCZENIA OPOWIEDZIANEGO POPRZEZ OSOBISTE HISTORIE
TO OBRAZ WSPÓŁCZESNEJ POLSKI OCZAMI BOHATEWRA ZBIOROWEGO
CHCEMY STWORZYĆ BARDZO POZYTYWNY PRZEKAZ
NIKT NIE ZROBIŁ DOTYCHCZAS W POLSCE PROJEKTU O TAKIEJ SKALI
Szczegóły akcji, od 4 kwietnia na stronach www.swiadectwo.tv i niezalezna.pl.
Jeśli masz nagrania z innych wydarzeń, związanych z katastrofą smoleńską, żałobą, pogrzebem Prezydenta i innych ofiar katastrofy, to również czekamy na Twoje świadectwo.
Internet nie zapomina!
Autor: Mariusz Pilis
[fot. Andrzej K. „Andruch”]
OD DECYZJI DO FILMU
- Weź kamerę, telefon komórkowy, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania. Filmuj siebie, swoją rodzinę, znajomych, wszystko to, co dzieje się dookoła. Gdziekolwiek wtedy będziesz. Najważniejsze jest Twoje świadectwo. To co widzisz. Wszystko jest ważne.
- Prześlij film do nas. Masz kilka możliwości:
– użyj internetu – od 04 kwietnia będzie działała strona www.swiadectwo.tv Tam znajdziesz prostą instrukcję krok po kroku, jak wysłać do nas swoje świadectwo;
– użyj poczty i zapakuj kasetę, kartę pamięci etc. z materiałem i wyślij na adres: Klub Gazety Polskiej, 31-011 Kraków, ul. Jagiellońska 11/7, nie zapomnij wypełnić formularza zgłoszeniowego. Znajdziesz go na stronie www.swiadectwo.tv;
– skontaktuj się z najbliższym klubem Gazety Polskiej. Tam Ci pomogą we wszystkim – lista klubów z adresami na stronie www.klubygp.pl;
– w każdym przypadku przeczytaj dokładnie regulamin i wypełnij formularz. To ważne. Dla nas i dla Ciebie. Wszystkie nośniki przesłane do nas pocztą zwrócimy.
3. Twój film ukaże się na stronie www.swiadectwo.tv i ma szansę stać się częścią dużego filmu dokumentalnego, który realizujemy.
4. Masz okazję wziąć udział w unikalnym projekcie, w którym liczy się Twoje świadectwo.
WSZYSTKIE WYKORZYSTANE W FILMIE DOKUMENTALNYM ZDJĘCIA BĘDĄ NAGRODZONE BEZPŁATNYM DVD ZE SPECJALNYM CERTYFIKATEM I PODZIĘKOWANIEM ZA UDZIAŁ W PROJEKCIE „ŚWIADECTWO”.
„Jeśli masz nagrania z innych wydarzeń, związanych z katastrofą smoleńską, żałobą, pogrzebem Prezydenta i innych ofiar katastrofy, to również czekamy na Twoje świadectwo” – dość niesmacznie to brzmi, żałośnie po prostu, a w skrócie na temat:
http://www.bocian.ugu.pl/2011/03/30/ruch-1o-kwietnia/
Mam nagranie z dzisiejszego BieguPAmięci na warszawski Żoliborzu – w jakeij formie mogę to nagranie z aparatu Fujifix przesłać>> na adres Klubu GP w Krakowie ? I gdzie szukać Formularza Zgłoszeniowego??
Bogdan K.