24 lipca obchodzone jest Święto Policji. W tym roku nie weźmie w nim udział osobiście prezydent RP. Nie będzie też wręczenia nominacji generalskich. Święto Policji zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1995 r., przy nowelizacji ustawy o Policji. Święto upamiętnia powołanie Policji Państwowej, które miało miejsce 24 lipca 1919 r.
Prezes IPN: Zostało jeszcze kilkanaście sowieckich pomników do zlikwidowania. One powielają propagandowe kłamstwa
„My takich obiektów propagandowych zlikwidowaliśmy już 41 w ciągu ostatnich dwóch lat. Zostało ich jednak jeszcze kilkanaście” - opowiedział w Telewizji wPolsce prezes IPN dr Karol Nawrocki.
Czytaj więcej...Jan Krzysztof Ardanowski oficjalnie dołączy do koła Kukiz’15! Sachajko: Dziś powinna pojawić się informacja na stronach Sejmu
„Zdrada ma formę cichej apatii”. Bp Strickland o milczących duchownych
W ostatnim stuleciu Kościół stopniowo tracił swój głos – ocenił amerykański biskup Joseph Strickland.
Były biskup Tyler w Teksasie Joseph Strickland skierował przesłanie na tegoroczny Kongres Eucharystyczny w USA. Mówił przede wszystkim o milczących duchownych. Zdaniem hierarchy Kościół przez ostatnie 100 lat tracił swój głos z powodu infiltracji. – Atak zaowocował formacją słabych, skompromitowanych i milczących duchownych – zdrajców – ocenił.
ZChR krytykuje rządowe plany łączenia szpitali samorządowych
Minister zdrowia Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej na początku lipca przedstawiła plany zmian w opiece zdrowotnej. - W procesie transformacji chcemy zrewolucjonizować obecną sieć szpitali i dostosować do potrzeb pacjentów i określonego finansowania. – powiedział członek zespołu ds. zmian systemowych w Ministerstwie Zdrowia Piotr Nowicki na spotkaniu z samorządowcami oraz dyrektorami szpitali i placówek medycznych. Obok istniejących rozwiązań transformacyjnych w ochronie zdrowia jednostki samorządu będą mogły łączyć SP ZOZ-y. - To oczywisty kierunek nie tylko na dalsze osłabianie szpitali samorządowych, ale także kierunek na dzielenie przez samorządy strat między, np. powiatami, które zdecydują się na powstanie połączonych szpitali. Dajmy na to, że trzy powiaty zdecydują o połączeniu trzech SP ZOZ. Dwa szpitale powiatowe będą zarządzane dobrze, a jeden fatalnie. W efekcie koszty poniosą samorządy, w których placówki funkcjonują dobrze. To de facto droga do otwarcia dyskusji na temat prywatyzacji szpitali publicznych zarządzanych przez samorządy. Gold Medica zarządzająca szpitalem powiatowym w Gołdapi jest spółką powiatową i to właśnie nowe władze powiatu zadecydowały o zmianie na stanowisku prezesa. Do konkursu zgłosiła się radna ościennego powiatu oleckiego, Emilia Urbanowicz, która w roku 2019 była kandydatką PSL do Sejmu RP. Warto wspomnieć, że obecny szef Rady Powiatu w Gołdapi Piotr Rant z Platformy Obywatelskiej głosił publicznie potrzebę uruchomienia w Gołdapi prywatnego szpitala. Rozumiem zatem, że dowiemy się niedługo, że trzeba łączyć szpitale powiatowe, osłabi się je hurtem, a następie zaproponuje ułatwienia dla prywatnych szpitali, bo pomimo "restrukturyzacji" - w wydaniu minister Leszczyny - nadal będą miały problemy? - pyta w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską Monika Socha-Czyż, sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin oraz była członek Społecznej Rady Nadzorczej SP ZOZ Szpital Kolejowy w Wilkowicach-Bystrej jako radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji.
Czytaj więcej...