Warmińsko-mazurskie. Kandydaci ZChR nawet z blisko 9 proc. poparcia w wyborach samorządowych!

Zastępca Naczelnego

Paweł Czyż (L), dr Bogusław Rogalski (P)/FB

Kandydaci Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w niedawnych wyborach samorządowych notowali z rożnych list wyborczych niezłe wyniki osobiste. Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych kandydaci do Senatu RP zanotowali średnie poparcie na poziomie 5,54% poparcia. W ostatnią niedzielę zdecydowanie niespodziankę sprawiło dwóch kandydatów Zjednoczenia do Rady Powiatu Gołdapskiego (warmińsko-mazurskie), którzy w okręgu wyborczym nr 1 zanotowali 8,88% osobistego poparcia z dwóch różnych komitetów wyborczych wśród aż 161 kandydatów. Dotychczasowy radny Bań Mazurskich i rzecznik prasowy ZChR Paweł Czyż uzyskał przy tym mandat radnego powiatowego. Kandydująca do tej rady Monika Socha-Czyż uzyskała osobisty wynik 4,43%, a w części okręgu wyborczego notowała nawet 12,50% poparcia (Żytkiejmy, Lenkupie, Kiekskiejmy, Degucie, Skajzgiry). Chociaż ostatecznie radną powiatu kandydatka ZChR nie została z uwagi na możliwe do obsadzenia jedynie 4 mandaty radnych tego powiatu w tym okręgu wyborczym, to jednak utrzymała – a nawet poprawiła – osobiste poparcie z wyborów do Senatu RP z 2023 roku, gdy na jej kandydaturę padło 4,03% głosów w okręgu nr 78.

Rekomendowany przez Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin do Rady Powiatu Olsztyńskiego Waldemar Jakubiak uzyskał w gminie Purda 5,16% głosów, Katarzyna Gryczon z ZChR kandydująca do Rady Powiatu Olsztyńskiego uzyskała w gminie Gietrzwałd 6,56% głosów.

Jesteśmy zadowoleni z wyników naszych kandydatów w wyborach do rad powiatów w naszym województwie. Liczni nasi kandydaci do rad gmin i miast również uzyskali niezłe wyniki osobiste. Dziękujemy wszystkim za włożoną pracę i zaangażowanie”

– tak skomentował w rozmowie z NGO wyniki ZChR w województwie Paweł Czyż, nowy powiatowy radny z Gołdapi i rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *