ZChR szybko się wzmacnia. Wśród nowych liderów były wicestarosta ostródzki Zbigniew Połoniewicz

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski, Zbigniew Połoniewicz/Twitter.com

Niedawno w Warszawie odbyło się posiedzenie części lokalnych liderów Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. To największe w tej chwili pozaparlamentarne ugrupowanie konstruktywnej opozycji. Do znanych inicjatyw ZChR należy m.in. ochrona dorobku i postaci Jana Pawła II. Już w roku 2022 wszystkie sejmiki otrzymały petycje Zjednoczenia w sprawie wprowadzenia w danym województwie Karty Praw Rodziny Jana Pawła II. W tym roku, Już dwa dni po uchwale Sejmu RP ugrupowanie wystąpiło do wszystkich sejmików o podjęcie uchwał w obronie dobrego imienia naszego Wielkiego Rodaka po zniesławiającym materiale TVN.

To dzięki ZChR w czasie epidemii sprowadzony został do Polski lek na COVID-19 i uruchomiona infolinia, której celem było stworzenie kanału komunikacji osób starszych z instytucjami państwowymi w tym trudnym czasie. Zjednoczenie obecnie mocno akcentuje potrzebę rzeczywistej reformy wymiaru sprawiedliwości i wprowadzenie ław przysięgłych wzorem z II RP i krajów anglosaskich, aby realizować art. 182 Konstytucji RP i zakończyć polityczny spór z Brukselą. Zjednoczenie opowiada się za pozyskiwaniem taniej energii ze zgazowanego polskiego węgla, a w polityce międzynarodowej jest zdecydowanym zwolennikiem Europy Ojczyzn, a nie zdominowanego przez Niemcy superpaństwa unijnego.

W ostatnich tygodniach Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin dynamicznie rozwija struktury w całym kraju. Wśród nowych lokalnych szefów struktur odnajdujemy m.in. Zbigniewa Połoniewicza, byłego wicestarostę ostródzkiego, dyrektora Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Olsztynie, teologa i członka Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Połoniewicz będzie kierował elbląskimi strukturami ZChR.

Nowymi strukturami Zjednoczenia w terenie pokierują również: Kazimierz Ostaszewski w Lublinie, Tomasz Kowalski w lubuskim, Monika Socha-Czyż w Katowicach i Dariusz Szymański w Toruniu. Natomiast liderem listy ZChR w wyborach do Sejmu RP będzie dr hab. Mieczysław Guzewicz, konsultant Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski i członek Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

ZOBACZ SPOT ZChR

Lawinowy rozwój ZChR

Zauważyliśmy, że nasza działalność odpowiada bardzo wielu mieszkańcom Polski. To efekt umiejętnego łączenia świata wartości z projektami, które mają ułatwić lub poprawić życie wyborcom i umocnić nasz kraj. Otrzymujemy wiele zgłoszeń osób chętnych do współpracy z całego kraju. Jednocześnie, jak wynika z sondy opublikowanej właśnie przez Niezależną Gazetę Obywatelską – aż 47% wyborców prawicy oczekuje koalicji PiS-Solidarna Polska-ZChR po zbliżających się wyborach, a nasz w nich udział spycha Polskę 2050 pod próg wyborczy i de facto kończy marzenia Tuska o powrocie do władzy”

– mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy ZChR.

CZYTAJ:

SONDA! Koalicyjny „dream team” wyborców prawicy? 47% Kaczyński, Ziobro i Rogalski!

KWIETNIOWE SPOTKANIE LOKALNYCH LIDERÓW ZChR

W WARSZAWIE

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte