Reakcja Zbigniewa Ziobry na słowa premiera Morawieckiego: Nie zgadzamy się, by obrona taniej energii była przedstawiana jako Polexit

Zastępca Naczelnego

Zbigniew Ziobro/YouTube.com

Nie zgadzamy się, by obrona taniej energii była przedstawiana jako Polexit. Premier Mateusz Morawiecki zgodził się na zaostrzenie polityki klimatycznej UE” – napisał minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro na Twitterze, w odpowiedzi na słowa premiera Morawieckiego w sprawie polityki klimatycznej.

Echa wywiadu premiera Mateusza Morawieckiego, udzielonego w podcaście Jakuba Wiecha w sprawie polityki klimatycznej, nie pozostały niezauważone przez koalicjantów partii rządzącej z Solidarnej Polski. Z tezą, że rezygnacja z unijnej polityki klimatycznej oznaczać będzie Polexit nie zgadzają się minister Zbigniew Ziobro i europoseł Patryk Jaki.

Ponieważ polityka klimatyczna UE jest rdzeniem polityki gospodarczej całej UE i wszyscy, którzy znają się na UE, wiedzą, że gdybyśmy sobie chcieli wyjść z polityki klimatycznej, tak po prostu zrezygnować z polityki klimatycznej UE, byłoby to jednoznaczne z wyjściem z Unii Europejskiej de facto”

— mówił Mateusz Morawiecki.

Odpowiedź koalicjanta

Nie zgadzamy się, by obrona taniej energii była przedstawiana jako Polexit. Premier @MorawieckiM zgodził się na zaostrzenie polityki klimatycznej UE. Chcieli tego Niemcy, Tusk i lewica. Dlatego mamy dziś drożyznę i inflację. Propozycja @SolidarnaPL jest racjonalna – zawieszenie europodatku ETS”

— napisał na Twitterze Zbigniew Ziobro.

Nie. Rezygnacja z polityki klimatycznej nie oznacza wyjścia z UE. Oznacza jej ratowanie. I ratowanie Polski. Co więcej Traktaty w wielu obszarach związanych z polityką klimatyczną dają państwom prawo weta. Tak może mówić PO. Ręce opadają”

— napisał Patryk Jaki.

Co więcej jest jeszcze art 194 i inne 👇Nie wiem, trzeba wreszcie niektórych ludzi z otoczenia premiera wysłać na szkolenie . Tylko nie wiem czy bardziej z prawa UE, czy z tego czym jest suwerenność”

— dodał europoseł Solidarnej Polski.

Źródło: pn/wPolityce.pl/Twitter

Komentarze są zamknięte