Robert Lewandowski na temat Jana Pawła II: Zawsze będę go pamiętał jako tę osobę, która starała się uczynić świat lepszym

Zastępca Naczelnego

Foto ilustracyjne za Twitter.com

Robert Lewandowski nie wstydzi się swojej wiary. Znany piłkarz, który o kilku miesięcy gra w FC Barcelonie, odpowiedział na pytanie o papieża Polaka. Jego słowa odbiły się echem w sieci. Po transferze do FC Barcelona piłkarz stał się smakowitym kąskiem dla tamtejszej prasy. Często rozmawia z mediami, mierząc się z rozmaitymi pytaniami. Ostatnio dziennikarz hiszpańskiej gazety zapytał go o Jana Pawła II. Odpowiedź piłkarza nie wszystkim jednak się spodobała.

Lewandowski nie uniknął pytania o papieża Polaka, który stał się sławny na całym świecie. Piłkarz nie omieszkał pochwalić rodaka w rozmowie z dziennikiem La Vanguardia. Jego słowa szybko odbiły się echem w sieci, stając się tematem publicznej debaty.

To, jaki był dla ludzi, jaki był otwarty. To, co zrobił dla ludzkości. Zawsze będę go pamiętał jako tę osobę, która starała się uczynić świat lepszym”

– powiedział sportowiec, a jego słowa poszły w świat.

Robert Lewandowski w 2014 roku miał okazję spotkać się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Wówczas bardzo emocjonalnie podchodził do sprawy, co nikogo nie powinno dziwić. Piłkarz nie raz podkreślał, że wiara w Boga ma dla niego wielkie znaczenie i pozwoliła mu uporać się z bólem po stracie ukochanego ojca.

„Trochę inaczej to odbierałem, bo z papieżem widziałem się już drugi raz. Rok temu, po ślubie z Anią byliśmy razem na prywatnej audiencji i to było wtedy bardzo duże przeżycie. Wiedziałem, jak to wygląda. Weszliśmy do jednej z komnat watykańskich właściwie na piętnaście minut. To było miłe spotkanie, ale bardzo krótkie. Wręczyliśmy papieżowi Franciszkowi koszulkę Bayernu, była szansa na uścisk dłoni i to wszystko. Potem powrót do Monachium” – mówił wówczas Lewandowski w Przeglądzie Sportowym.”

– podaje portal Pomponik.pl.

Oprac. Piotr Galicki na podstawie informacji Pomponik.pl

 

Komentarze są zamknięte