Archiwum

Archiwum dla 28/01/2023

Wiceprezes ZChR dr Ewelina Kondziela: Unijni technokraci chcą de facto przejąć kontrolę nad terenami leśnymi, a to blisko 1/3 terytorium Polski

Zastępca Naczelnego

Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności Parlamentu Europejskiego dała zielone światło do zmian w traktatach, które dotyczą spraw regulujących kompetencje państwa w sprawach związanych z leśnictwem - poinformowała niedawno na Twitterze eurodeputowana Anna Zalewska, członkini Komisji ENVI. Decyzje o zmianach zapadły przy wsparciu Ewy Kopacz i Bartosza Arłukowicza. - Sprzeciwiamy się przeniesieniu leśnictwa - podobnie jak to jest z rybołóstwem i rolnictwem - z kompetencji krajowych do kompetencji dzielonych z Unią Europejską. Obawiamy się, że w ten sposób unijni technokraci chcą de facto przejąć kontrolę nad terenami leśnymi, a to blisko 1/3 terytorium Polski. Zapewne chcą oni wykorzystywać ewentualne kompetencje dzielone na hamowanie inwestycji w Polsce, szczególnie w infrastrukturę drogową. Czy zatem lewicowi ekoterroryści otrzymają od UE oręż i będą ponownie blokowali polskie inwestycje infrastrukturalne, podobnie jak kilka lat temu w Dolinie Rospudy? Tutaj nie może być żadnego pola do kompromisu. Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin stoi na stanowisku, że lasy państwowe są dobrem narodowym i muszą pozostać w wyłącznej dyspozycji państwa polskiego. - powiedziała nam wiceprezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Ewelina Kondziela.

Czytaj więcej...

Franciszek: Homoseksualizm nie jest przestępstwem. Dyskryminacja jest grzechem

Zastępca Naczelnego 1

Homoseksualizm nie jest przestępstwem, a biskupi, którzy popierają jego penalizację i dyskryminację osób o takiej orientacji seksualnej popełniają grzech - powiedział papież Franciszek w wywiadzie dla agencji Associated Press. Apelował również do biskupów, którzy dyskryminują społeczność LGBT, aby „przeszli proces nawrócenia”.

Czytaj więcej...

Marian Piłka: Czas nacjonalizmu

Zastępca Naczelnego

Wojna na Ukrainie była szokiem poznawczym, przywracającym rozumienie rzeczywistości zasłoniętej  konstrukcjami ideologii liberalnej. Koncept „końca historii” głoszący ostateczny triumf tej ideologii, choć nie przystawał do rzeczywistości, to jednak zawładnął umysłami  tych wszystkich, którzy poznanie zastąpili konstruowaniem rzeczywistości z własnych wyobrażeń. Ale rzeczywistość ma to do siebie, że nawet jeżeli się ją  unieważni w dyskursie publicznym, to wcześniej czy później uderzy ze zdwojoną siłą. I tak też jest z wojną na Ukrainie. W świetle jej doświadczenia i perspektyw które ze sobą niesie, wszelka polityka  oparta, na konstruktywizmie , przynajmniej na czas konfliktu, którego początku jesteśmy właśnie świadkami musi zostać wysłana do lamusa. Ideologia liberalna ze swoim bagażem pojęć, okazała się zupełnie nieprzydatna do rozpoznania narastających zagrożeń. Świat  wkroczył w długotrwały okres niestabilności, chaosu, rywalizacji mocarstw, konfliktów i wojen. Weszliśmy w nowy okres „wojny trzydziestoletniej’ toczącej się w gospodarce, technologii, energetyce, kosmosie, a także na polach bitewnych. Ten konflikt kładzie kres dotychczasowemu systemowi międzynarodowemu i będzie okresem wykuwania nowego systemu, o którym dziś można jedynie powiedzieć, że będzie inny od poprzedniego. Tak jak system jałtański był radykalnie inny od systemu wersalskiego, czy ten ostatni od systemu wiedeńskiego. Jedno jest pewne, że tam gdzie toczy się walka o przyszłość świata i o przyszłość narodów i ich miejsca w nowym ładzie, często walka na śmierć i życie, koncepty ideologiczne definiujące świadomość elit politycznych nie będą miały żadnego istotnego znaczenia.. Bo to jest konflikt nie o takie czy inne przekonania czy koncepty, a o miejsce do życia i prawo do rozwoju.  Jest to także konflikt o hegemonię największych mocarstw, a dla nas o bezpieczeństwo i życie w wolności.

Czytaj więcej...

Fernando Santos dzień zaczyna od modlitwy

Zastępca Naczelnego

Fernando Santos został selekcjonerem reprezentacji Polski. Były trener Portugalii kadrę swojego kraju prowadził od 2014 roku i wygrał z nią złoty medal mistrzostw Europy we Francji. Wcześniej przez cztery lata pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Grecji. Santos bardzo poważnie podchodzi m.in. do kwestii wiary. W wywiadzie udzielonym "Piłce Nożnej" selekcjoner reprezentacji Polski wyznał, że jest osobą wierzącą. Santos przyznał, że to jego sposób na życie. - W każdą niedzielę chodzę do kościoła. Wierzę w Boga i w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To jest moja wiara, a człowiek wierzący nie musi obawiać się tego, co się stanie. Życie i piłka nożna to jest podróż ze wzlotami i upadkami. My musimy podążać dalej, dopóki nie osiągniemy celu - powiedział.

Czytaj więcej...