Archiwum

Archiwum dla 22/11/2022

Marszałek Chełstowski, który odszedł z PiS, w sierpniu został zatrudniony w samorządowej spółce. Kontroluje ją… prezydent Opola związany z PO

Zastępca Naczelnego

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, który został wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości, zdecydował wraz z trójką radnych o powołaniu nowego koła, by w ten sposób stworzyć nową większość z dotychczasową opozycją. Jak się okazuje, w sierpniu został członkiem Rady Nadzorczej spółki ECO SA, która… jest kontrolowana przez związanego z Platformą Obywatelską prezydenta Opola. Prawo i Sprawiedliwość straciło w poniedziałek większość w Sejmiku woj. Śląskiego. Po utworzeniu przez marszałka regionu Jakuba Chełstowskiego i trojga dotychczasowych radnych PiS klubu „Tak! Dla Polski” głosowali oni z dotychczasową opozycją, m.in. wybierając nowy zarząd województwa.

Czytaj więcej...

ZChR: Zawieśmy na czas wojny na Ukrainie składkę do UE i jednostronnie ETS, aby stabilizować sytuację gospodarczą. Sasin: „Będziemy musieli przywrócić wyższe stawki VAT nie tylko w przypadku energii elektrycznej”

Zastępca Naczelnego

- Komisja Europejska próbuje zdestabilizować sytuację gospodarczą w Polsce, aby umożliwić powrót ekipy Donalda Tuska do władzy. Skoro Komisja poprzez swoją polityczną decyzję chce przerzucić koszty wojny Władimira Putina na barki Polaków i polskiego biznesu, bo na mocy tej decyzji od stycznia możemy spodziewać się detalicznej ceny paliwa na stacjach paliw w okolicy 10 złotych za litr, to tutaj trzeba odważnego postawienia weta. Jeśli unijni technokraci nie reagowali na łamanie solidarności europejskiej przez Niemcy, które realizowały wbrew interesom Unii projekt Nord Stream 2 i nie reagują na nowe umowy handlowe rządu kanclerza Scholza z komunistycznymi Chinami, to my nie powinniśmy się czuć związani decyzją Komisji w sprawie VAT i akcyzy na częściowe dotowanie energii elektrycznej, paliw i nawozów ze środków publicznych. Jeśli rząd Mateusza Morawieckiego chce się dostosować do żądań Komisji Europejskiej w tym zakresie, to potrzebne jest stworzenie programu POLSKIE BEZPIECZEŃSTWO+ - związanego ściśle z wojną na Ukrainie i funkcjonującego do czasu jej zakończenia, który powinny zasilić środki pochodzące z zawieszonej jednostronnie na czas wojny na Ukrainie polskiej składki do UE, a to w tej perspektywie budżetowej UE jakieś 45 miliardów euro oraz środki zaoszczędzone na zawieszeniu ETS. W ramach tego programu od 1 stycznia każda polska rodzina i każde małe i średnie przedsiębiorstwo powinny otrzymać pomoc, aby przetrwać uderzenie w ich finanse wywołane decyzją Komisji, o której rozmawiamy. Polski rząd jest zobowiązany do zapewnienia Polakom bezpieczeństwa nie tylko militarnego, ale i ekonomicznego - mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. Będziemy musieli przywrócić wyższe stawki VAT nie tylko w przypadku energii elektrycznej, ale także w przypadku paliw i nawozów; możemy za to utrzymać zerowy VAT na żywność - tłumaczył w Programie Pierwszym Polskiego Radia w niedzielę wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Wicepremier przyznał, że ze względu na decyzję Komisji Europejskiej, która zakwestionowała niektóre działania w związku z tarczą, polski rząd będzie musiał przywrócić wyższe stawki VAT na energię elektryczną czy paliwa.

Czytaj więcej...