Propozycje lidera ZChR dra Bogusława Rogalskiego wyrażone publicznie w 2008 roku okazały się trafne! Finlandia i Szwecja będą w NATO

Zastępca Naczelnego2

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/NGO

„Jutro możemy mieć znowu rosyjski w szkole”. „Dzisiaj nie jest jeszcze za późno. Jutro, możemy mieć znowu obowiązkowy rosyjski w szkole…” – pisał na swoim blogu w Onet.pl dr Bogusław Rogalski, dzisiaj prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. Były polski eurodeputowany komentował we wrześniu 2008 roku Szczyt Unii Europejskiej w sprawie Gruzji, zachęcając UE do bardziej zdecydowanych działań. „Europa może i musi przedsięwziąć kroki, które ostudzą zapał i zapędy Rosji” – przekonywał. Następnie wyliczył, co UE powinna zrobić w następnych 10 latach: „Po pierwsze, należy za wszelką cenę uniezależnić Europę od dostaw gazu i ropy z Rosji. Po drugie, systematycznie zmniejszać rosyjską strefę wpływów w jej sąsiedztwie. Do Unii w pierwszej kolejności należy przyjąć Ukrainę a nie Turcję. (…) Co najważniejsze, należy przerwać rosyjsko-niemiecki romans, bo ten zawsze w historii kończył się źle” – twierdził już w 2008 roku prezes ZChR. W tym samym wpisie dr Rogalski publicznie proponował przyjęcie Gruzji do NATO, oraz poszerzenie Sojuszu o Finlandię i Szwecję.

Publicysta „Myśli Polskiej”, który przypomniał wpis dr Rogalskiego, ocenił, że „Rogalski wykazał niezwykła przenikliwością, jeśli chodzi o przyszłość…”.

Piotr Galicki

  1. Dynak Mirosław
    | ID: 9a6fe02e | #1

    Brawo NATO brawo dr Bogusław Rogalski…

  2. Anonim
    | ID: 7a78c09a | #2

    boguś nie siej paniki w sprawie rosji

Zasybskrybuj źródło komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.