Związek Polaków na Litwie przekazał ponad 10 tysięcy euro dla Rodaków we Lwowie

Zastępca Naczelnego

Ostra Brama/L24.lt/Marlena Paszkowska

Zarząd Główny Związku Polaków na Litwie informuje, że z końcem maja zakończyła się akcja „Pomoc Polakom we Lwowie”. Dzisiaj, 17 czerwca kwota 10445 euro za pomocą przelewu została skierowana do redakcji Polskiego Radia Lwów, a dalej będzie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących pomocy naszych Rodaków Ziemi Lwowskiej.

Przypominamy, że Zarząd Główny ZPL, wychodząc naprzeciw skierowanej do Związku prośbie Polskiego Radia Lwów o zbiórkę pieniędzy na rzecz Polaków pozostałych we Lwowie i na Ukrainie, 3 marca br. ogłosił akcję „Pomoc Polakom we Lwowie” i udostępnił specjalne, charytatywne konto bankowe swoich struktur, na które były wpłacane środki finansowe, jako dar serca dla naszych Rodaków ogarniętych wojenną pożogą.

Prezes Związku Polaków na Litwie Waldemar Tomaszewski serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom oraz prezesom oddziałów i kół ZPL za aktywną pomoc w prowadzeniu zbiórki. Kolejny raz udowodniliśmy, iż Wileńszczyzna ma wielkie i otwarte serce na potrzeby innych, a wszyscy Polacy to jedna wielka Rodzina.

Dziękuję, że byliście nieobojętni i okazaliście swoją solidarność i ofiarność. Tylko w jedności stanowimy siłę!”

Z wyrazami szacunku i wdzięczności
Waldemar Tomaszewski, prezes ZPL i AWPL

Źródło: Litwa 24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.