Absurdalna poprawność polityczna czy już rasizm? Burmistrz Chicago nie będzie udzielać wywiadów białym dziennikarzom!

Zastępca Naczelnego1

Lori Lightfoot/qctimes.com

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot, która zbliża się do półmetka swojej pierwszej kadencji, zapowiedziała, że z tej okazji udzieli wywiadów jeden na jeden tylko dziennikarzom, którzy nie są biali. Jak uzasadniała – media w mieście reprezentują w przytłaczającej mierze biali, i to głównie mężczyźni.

To wstyd, że w 2021 roku korpus prasowy ratusza jest w przeważającej większości biały w mieście, w którym ponad połowa mieszkańców identyfikuje się jako czarnoskórzy, Latynosi, AAPI (Amerykanie pochodzących Azji i Wysp Pacyfiku) lub rdzenni Amerykanie”

— tweetowała w środę Lightfoot.

Nierównowaga, która musi się zmienić”

Nazwała przekrój rasowy korpusu prasowego w ratuszu „nierównowagą, która musi się zmienić”. Jak dodała, lokalne media w Chicago „powinny odzwierciedlać wiele kultur”.

Podczas gdy w mediach społecznościowych niektórzy zareagowali na środowe tweety Lightfoot chwaląc posunięcie jako „sprawiedliwość” i krok naprzód, wielu innych skrytykowało decyzję”

— podkreśliła stacja NBC w Chicago przytaczając opinię reportera „Chicago Tribune” Gregory’ego Pratta.

Jestem latynoskim reporterem @chicagotribune, którego prośba o wywiad została rozpatrzona pozytywnie. (…) Jednak kiedy poprosiłem biuro burmistrza o zniesienie warunku wobec innych i powiedzieli nie, z szacunkiem odwołaliśmy (wywiad). Politycy nie mają prawa wybierać, kto ich relacjonuje”

— argumentował dziennikarz na Twitterze.

Jak zauważyła NBC, Lightfoot, pierwsza czarnoskóra kobieta burmistrz w Chicago będąca też pierwszym otwarcie przyznającym się do homoseksualizmu burmistrzem, w liście wysłanym pocztą elektroniczną do chicagowskich mediów, zaznaczyła, że chce „upewnić się”, że członkowie mediów rozumieją jej argumentację. Wskazała na fakt, że „kraj stanął w obliczu historycznego rozliczenia z systemowym rasizmem” – odnosząc się do reakcji po zabójstwie George’a Floyda przez policjanta w Minneapolis.

Patrząc na brak różnorodności w korpusie prasowym Ratusza i innych redakcjach informacyjnych, niestety nie wydaje się, by wiele instytucji medialnych w Chicago to zrozumiało”

— twierdziła Lightfoot.

Przytłaczająca biel i nasycenie mężczyznami”

Jak dodała, odkąd rozpoczęła kampanię na burmistrza, uderzyła ją „przytłaczająca biel i nasycenie mężczyznami chicagowskich mediów, redakcji, politycznych korpusów prasowych i tak, szczególnie korpusu prasowego ratusza”.

Rzucam wam wyzwanie. (…) Zatrudnijcie reporterów innych ras, a w szczególności kobiety innych ras, aby relacjonowały politykę Chicago, a w szczególności ratusz”

— postulowała Lightfoot.

Źródło: gah, wPolityce.pl/PAP

  1. Anonim
    | ID: 9824d4ae | #1

    Czarni to tylko potrafia rozbijac sklepy,banki i okradac- uczyc sie to wyjatek i zdobywaja wyksztalcenie z zanizonymi ocenami.
    Wszystko nadrabiaja krzykiem i pyskowaniem. Moze to dobre wsrod ich elity, bo biali staraja sie rozmawiac spokojnie i maja dobre wiadomosci,ktore przekazuja a nie chaos.

Komentarze są zamknięte