Warcholstwo postkomunistów i ich apologetów bez kary? Komisja Etyki Polskiej nie zajmie się ekscesami w czasie zaprzysiężenia Prezydenta Andrzeja Dudy!

Zastępca Naczelnego

Foto za pbs.twimg.com

Tęcza, buczenie i wielki napis „krzywoprzysiężca”. Wszystko to tuż po tym, jak Andrzej Duda złożył przysięgę prezydencką i objął urząd na drugą kadencję.  – Reprezentanci Lewicy w tęczowych maskach podnieśli z kolei egzemplarze konstytucji. Co więcej, posłowie ubrali się i ustawili w ławach sejmowych tak, by całość przypominała ułożenie kolorów na tęczowej fladze. Wśród ubranych na kolorowo były posłanki Lewicy, m.in. Magdalena Biejat, Joanna Scheuring-Wielgus i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, a także przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty – donosiło w sierpniu Radio Zet.

 

Jestem zbulwersowana zachowaniem posłów postkomunistycznych i neomarksistowskich. Tak należy ich określać, bo przedwojenna lewica z PPS nie myliła ulicy z ławami sejmowymi. Posłowie towarzysza Czarzastego obrazili dzisiaj swoją żałosną demonstracją całe społeczeństwo, a nie Andrzeja Dudę jako osobę prywatną. Zwrócę się do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie posłów, którzy posiedzenie Zgromadzenia Narodowego pomylili z cyrkiem promując ideologię LGBT”

– powiedziała wówczas NGO Monika Socha-Czyż, przewodnicząca Okręgu Bielskiego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. Wczoraj chadecy z ZChR otrzymali pismo przewodniczącej Komisji Etyki Poselskiej poseł KP Lewica Moniki Falej, w którym informuje ona, że wniosek Sochy-Czyż z 17 sierpnia nie będzie rozpatrzony. Tak postanowili posłowie na podstawie art. 3 ust. 3 regulaminu KEP na posiedzeniu 7 października.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Będzie wniosek do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie hucpy posłów Czarzastego

Jesteśmy zaniepokojeni oddaniem przez PiS większości w tej ważnej – z uwagi na komunikaty kierowane do społeczeństwa – komisji sejmowej. Chcemy wiedzieć, jakie stanowisko na posiedzeniu 7 października w sprawie warcholstwa na sali plenarnej Sejmu RP zajął pan poseł Jacek Świat z Prawa i Sprawiedliwości. Wniosek naszej koleżanki dotyczył nie tylko KP Lewica ale i poseł Klaudii Jachiry, która naraziła na szwank wprost dobre imię prezydenta Andrzeja Dudy. Skutki pobłażliwości obozu rządzącego widzimy dzisiaj, gdy w czasie obostrzeń związanych z epidemią COVID-19, neomarksiści wysyłają tłumy manifestantów, naruszając przy tym przepisy o zgromadzeniach w czasie epidemii, aby atakowały dom prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z uwagi na wczorajsze orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Wszystko pod ochroną posłów postkomunistycznych. Proponujemy koleżankom i kolegom z Prawa i Sprawiedliwości, aby zmienili skład Komisji Etyki Poselskiej i rozpoczęli wyciąganie konsekwencji wobec posłów, którzy zajmują się warcholstwem na ulicach, łamaniem prawa i kpinami z naczelnych władz Polski”

– powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej prezes ZChR, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte