Niech Prezydent RP nie słucha krytyków

Zastępca Naczelnego

Cokolwiek by zrobił, albo nie zrobił prezydent Andrzej Duda w czasie obecnej pandemii, będzie podlegało ostrej krytyce jego politycznych przeciwników.

Jeździ po kraju – niedobrze, bo naraża na zarażenie koronawirusem siebie, swoje otoczenie i osoby, z którymi się spotyka. Gdyby zamknął się w swojej siedzibie też byłby bezpardonowo oskarżany, tym razem o tchórzostwo i o utratę kontroli nad przebiegiem wypadków.

Działoby się tak również bez kontekstu kampanii prezydenckiej, chociaż wyzwala ona dodatkowe emocje. Taki mamy od dawna polityczny klimat w Polsce i dlatego doradzam Prezydentowi RP, żeby nie zważał na żadne głosy krytyki, lecz rozbił wyłącznie to, co nakazuje mu sumienie i jest według niego zgodne z racją stanu Rzeczypospolitej w okresie poważnego zagrożenia jej obywateli.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte