Arystoteles zagłosowałby na PiS

Zastępca Naczelnego

– Nikt z poważnych filozofów nie głosowałby na Platformę Obywatelską – powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości profesor Ryszard Legutko w rozmowie z Robertem Mazurkiem w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Legutko stwierdził, że ma obecnie niewielki kontakt ze środowiskiem akademickim i czuje się w nim źle. Przypomniał, że Rada Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego potępiła go za wypowiedź o pederastach i pedofilach, w której stwierdził, iż według naukowych badań ponad 80 procent przypadków nadużyć dokonywanych przez księży dotyczy chłopców w wieku 12-17 lat.

Mazurek namówił prof. Legutkę, żeby spróbował wytypować, jak w wyborach w Polsce głosowaliby dawni myśliciele.

Nikt z poważnych filozofów nie głosowałby na Platformę Obywatelską. Zrobiliby to profesorowie filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Sokrates nie głosowałby na lewicę , a Święty Tomasz z Akwinu głosujący na PiS to dobra sugestia. Myślę, że głosowałby na nas Arystoteles. Kropotkin głosowałby na Wiosnę, na Nowoczesną nikt, a na SLD Engels”

– powiedział krakowski filozof i polityk.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte