Pozytywny mandat

Zastępca Naczelnego

Mandat powszechnie kojarzy się z przewinieniem i wywołuje negatywne skojarzenia. Krakowska radna Koalicji Obywatelskiej Nina Gabryś zaproponowała, żeby za dobre uczynki można było otrzymać „pozytywny mandat” w postaci wejściówek na wydarzenia kulturalne organizowane przez miasto – poinformował portal KrkNews.

Rozwiązanie miałoby promować obywatelską postawę i m.in. bezpieczeństwo na drogach czy w mieście. Przykładowo młodzi ludzie mogliby otrzymać bilety do teatru, filharmonii czy muzeum lub otrzymać wejściówkę na wydarzenia organizowane przez miasto jak m.in. Festiwal Muzyki Filmowej, Sacrum Profanum czy Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia”

– czytamy na stronie www.krknews.pl

Przejście bezpiecznie przez pasy, podniesienie śmieci z ulicy, jeżdżenie w kasku na rowerze może się opłacać i nie dlatego, że się uniknie mandatu, ale dlatego, że „zarobi” się pozytywny”

– napisała radna na Facebooku.

W najbliższym czasie Nina Gabryś skieruje interpelację w tej sprawie do prezydenta Krakowa.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte