Czy w Bielsku – Białej jest szansa na odrodzenie się usług i rodzinnego handlu?

Zastępca Naczelnego

Monia Socha, fot. NGO

Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, kandydatka na prezydenta Bielska – Białej, Monika Socha proponuje dosyć proste ułatwienie dla bielskich przedsiębiorców. Niezależna kandydatka – popierana przez prawybory WiS Kornela Morawieckiego – proponuje bielszczanom program: „Lokal użytkowy za 1 zł”.

W centrum Bielska – Białej przez nieprzemyślane nagromadzenie galerii handlowych de facto zniszczono drobny handel i usługi. Jeśli uzyskam poparcie Bielszczan to przeprowadzę projekt: “Lokal użytkowy za 1 zł”! Gmina, a właście Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, ma w swoich zasobach sporo lokali użytkowych, które latami nie znajdują najemcy. Uważam, że da się wyznaczyć obszary miasta (np. okolice dworca PKP, ul. Piastowska, ul. 3 Maja), gdzie – bez konkursu ofert czy przetargu – można zainteresowanym bielskim przedsiębiorcom wydać w użytkowanie lokale za 1 zł miesięcznie. Gmina i tak z wielu lokali handlowych czy biurowych nie czerpie dochodu, a wręcz inwestuje środki w utrzymanie takich pustostanów. Uważam, że takie preferencje, jak mój program: „Lokal użytkowy za 1 zł” mogą być ważnym krokiem dla przywrócenia rodzinnych sklepików, usług, itd. w Bielsku – Białej. W rachunku ekonomicznym koszty najmu lokalu stanowią przecież poważne obciążenie i wiele osób z uwagi na koszty potrzebnych pomieszczeń rezygnuje z prowadzenia lub założenia działalności gospodarczej. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomagać tym, którzy chcą spróbować wykorzystać swoje pomysły na biznes – mówi NGO Monika Socha.

Per saldo, program Moniki Sochy “Lokal użytkowy za 1 zł”, może przynieść pozytywne skutki nie tylko dla budżetu miasta … ale też dla wielu bielszczan. Tych, którzy chcą otworzyć własną działalność gospodarczą ale i dla konsumentów.

(słz), Niezależna Gazeta Obywatelska

Komentarze są zamknięte