Podczas turnieju e-sportu w Kędzierzynie-Koźlu będą zbierane pieniądze na leczenie Amelki

Zastępca Naczelnego

Klub Sportowy „Koziołek” Kędzierzyn-Koźle organizuje kolejne imprezy sportowo charytatywne. Po Szymonku przyszedł czas na zbiórkę dla Amelki. Zbiórka rozpocznie się 1 czerwca podczas turnieju e-sportu KK Tournament w kędzierzyńskiej hali „Śródmieście” a kontynuowana będzie 1 września podczas triatlonu organizowanego w Dębowej k. Kędzierzyna-Koźla.O Amelce.
Przed skończeniem drugiego roku życia u Amelki rozpoznano autyzm atypowy. Dodatkowo, w czasie dalszych badań, zdiagnozowana została choroba genetyczna – zespół łamliwego chromosomu X. Choroby te powodują, że Amelka wymaga ciągłej

 rehabilitacji ze strony wykwalifikowanych specjalistów. Kiedy Amelka skończyła 4 latka, zaczęły pojawić się u niej ciężkie napady epilepsji, powodujące utratę przytomności i wymagające każdorazowej hospitalizacji. Do chwili obecnej cierpi na padaczkę lekooporną, co sprawia że potrzebuje stałej opieki ze strony neurologów oraz stosowania odpowiednich leków. Po jednym z napadów, podczas pobytu w szpitalu, wykonany został rezonans magnetyczny głowy, po którym stwierdzono pewne zmiany w mózgu. Na chwilę obecną prowadzona jest szczegółowa diagnostyka, pod kątem zmian nowotworowych i wpływu tych zmian na występowanie napadów padaczki. Pomimo wszystkich problemów zdrowotnych z którymi zmaga się Amelka jest wesołą dziewczynką, dającą dużo radości.

W imieniu Amelki, bardzo dziękujemy za wsparcie, rodzice.

WuEs

Komentarze są zamknięte